banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
19 Ocak 2016 Salı 12:57
Bu hakaret karşılıksız kalmamalı!
banner188
banner213
banner230

A Haber'de Kadraj programına katılan Zengin,"Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı’na hakaret ederek, devlete ve millete karşı da suç işlemiştir. Bu sözler karşılıksız kalmamalıdır" dedi.

“ÇOK RAHATSIZ EDİCİ SÖZLER”

Bu konuşmaları duyduğunuz andan itibaren rahatsız olmamak mümkün değil, çok rahatsız edici ifadeler gerçekten. Bunun iki ayağı oluştu; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız da kendisi açısından yasal süreci başlattı. Sanıyorum Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’deki konumunu, anayasal konumunu zaman zaman kavramakla ilgili sorunlar yaşıyor.

“DEVLETE KARŞI DA SUÇ İŞLENDİ”

Cumhurbaşkanı’na hakaret Türk Ceza Kanunu’nda özel düzenlenmiş bir suç, başlı başına bir suç Cumhurbaşkanı’na hakaret ediyor olmak. Burada aleni olarak bu suçu işlemiş oluyor. Çünkü Cumhurbaşkanı evet bir kamu görevlisi ama aynı zamanda devleti ve milleti temsil eden bir makam, Cumhurbaşkanlığı makamı. Hal böyle olunca siz böyle nahoş kelimeler sarf ettiğinizde aslında devlete, millete hakaret etmiş oluyorsunuz. Nihayetinde de aleni olarak bir suç işlemiş oluyorsunuz.

“BU HAKARET KARŞILIKSIZ KALMAMALI”

Ben duyduğum ilk andan itibaren arka arkaya çok yakın tarihlerde televizyon programlarım vardı, orada da bunun ne kadar yanlış ve rahatsız edici olduğunu ifade etmiştim. Sonuçta bunlar tahammül edilir şeyler değil, gerçekten çok rahatsız edici şeyler. Geçmişte de bunun örnekleri var. O sebeple Sayın Cumhurbaşkanı’na yapılan bu hakaretin ben de karşılıksız kalmaması gerektiği kanaatindeyim.

 

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 19.01.2016 12:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol