banner200
banner222
07 Mayıs 2014 Çarşamba 15:12
Boş Boş Oturuyor, 5 Bin Lira Maaş Alıyor
banner188
banner213
banner230

 Tokat Belediyesi'nde 10 yıldır Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Sefer Bayın, eski Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile 2009 yılında bir park işinin kesin kabulü konusunda yaşadığı görüş ayrılılığı nedeniyle pasifleştirildiğini öne sürerek kendisine 3 yıldır görev verilmediği açıklamıştı. 2012 yılının Nisan ayında açıklamalarda bulunan Bayın, "3 yıldır bomboş oturuyorum, 4 bin 295 lira maaş alıyorum" diyerek büyük yankı uyandırmıştı. Eski Başkan Adnan Çiçek döneminde kendisine görev verilmeyen Sefer Bayın duruma itiraz etmiş ve mahkemeye başvurmuştu.


'3 yıldır bomboş oturup ayda 4 bin 295 lira alıyorum'


YİNE GÖREV VERİLMEDİ

30 Mart yerel seçimlerinde mevcut Belediye Başkanı Adnan Çiçek partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyince, Ak Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Eyüp Eroğlu partisi tarafından belediye başkan adayı olarak gösterildi. Belediye Başkanlığına seçilen Eyüp Eroğlu, çalışma ekibini belirledi. İki yeni belediye başkan yardımcısı getiren Eyüp Eroğlu, diğer mevcut üç belediye başkan yardımcısı ile yola devam etti. Ancak dört belediye başkan yardımcısına çeşitli görev verilirken, Sefer Bayın'a ise herhangi bir görev verilmedi. 

"37 GÜN BEKLEDİK"

Belediyedeki makamında görev bekleyen ve zamanını internete girerek geçiren Başkan Yardımcısı Bayın, yeni belediye yönetiminin göreve gelmesinin 37'inci günü olduğunu söyledi. Yine Başkan Yardımcısı olduğunu söyleyen Bayın, "Maaş da güzel, arayan soran yok. İş yapmadan tıkır tıkır maaşı, her ay peşin alıyoruz. Böyle adalet nerede var, bilmiyorum. Ama ben maaşımı hak ederek almak istiyorum. Ben evime ekmek götürüyorum. Çalışmayı da seven insanım. Ben bunu iki yıl önce yine açıkladım. Ama sayın başkan da tabi henüz bunu göremedik. Ben çalışmak istiyorum, üretmek istiyorum, ama onlar istifa etmemi bekliyorlar." dedi.

"MAAŞIM 5 BİN 193 TL OLDU"

Belediye en yüksek maaş alanlardan birisinin kendisi olduğunu dile getiren Bayın, "İki yıl önce '4 bin 200 TL maaş alıyordum. Şu anda maaşım 5 Bin 193 TL." dedi. Konu ile ilgili olarak ise Tokat Belediyesi'nden ise herhangi bir açıklama yapılmadı.
Hürriyet
banner229
Son Güncelleme: 07.05.2014 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol