banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
19 Ocak 2016 Salı 16:38
'Bölgemizde nükleer silahlanma olmamalı'
banner188
banner213
banner230

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Türkiye'de istikrarın pekiştiği ve siyasi belirsizliklerin kalktığı döneme girildiğine dikkati çeken Yılmaz, bu süreçte reformlara ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Yılmaz, İran'a yönelik ambargoların kaldırılmasına da değinerek, bu durumun bölgeye ve Türkiye'ye olumlu yansıyacağını söyledi. İran'ın önemli bir potansiyel taşıdığını dile getiren Yılmaz, iki ülke arasında yapılan tercihli ticaret anlaşmasının ambargoların kaldırılmasıyla daha anlamlı hale geldiğini vurguladı.

'Barışçıl bir şekilde herkes nükleer teknolojiyi kullanmalı'

Ülkelerin nükleer teknoloji konusundaki çabalarının barışçıl nitelik taşıması gerektiğine işaret eden Yılmaz, şunları kaydetti:

'Barışçıl bir şekilde herkes nükleer teknolojiyi kullanmalı ama bölgemizde de nükleer silahlanma olmamalı. Türkiye olarak biz her zaman bundan yana olduk. İran'ın ambargolardan kurtulmuş olması bölgemiz ve ikili ilişkilerimiz için olumlu bir gelişme.'

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da Bakan Yılmaz'a iş dünyasının yeni dönemdeki beklentilerini ve önerilerini aktardı.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 19.01.2016 16:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol