banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Ocak 2016 Çarşamba 12:32
Bölgedeki rektörlerden güvenlik zirvesi
banner188
banner213
banner230

Doğu ve Güneydoğu üniversitelerinin rektörleri, gelecek günlerde İçişleri Bakanı Efkan Ala ile bir araya gelecek. YÖK'te yapılacak güvenlik zirvesinde terör örgütü PKK'nın üniversitelere yönelik tehdidi konuşulacak. Toplantıya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 20'yi aşkın üniversitenin rektörü katılım gerçekleştirecek.

Toplantı hazırlık yaptıklarını belirten bölge rektörleri, "Tarih ve saat bize bildirilecek, bekliyoruz" dedi. Gündemi, Doğu ve Güneydoğu'da terör olaylarının oluşturacağını belirten rektörler, tehdit başlıklarını şöyle sıraladı.

1- PKK'NIN ÜNİVERSİTLERDEKİ ETKİNLİĞİ

Terör örgütü PKK'nın üniversitelerdeki etkinliği ele alınacak.

2-ÖĞRENCİ OLAYLARI

Bölgede, öğrenci olaylarının süreklilik kazanması için terör örgütünce yapılan çalışmalar kayda geçirilecek.

3- KAMPUS GÜVENLİĞİ

Üniversitelerde kampus güvenliğinin tehdit altında olduğu belirtilecek. Özellikle öğrenci giriş çıkışlarında yaşanan kimlik belgesi gösterme zorunluluğuna uyulmaması gündeme gelecek.

4- BOMBA ENDİŞESİ

Ankara ve İstanbul'da yaşanan canlı bomba eylemlerinin üniversite kampuslarında da gündeme gelebileceği kaygısı dile getirilecek. Kampus içinde sivil polislerin yer alması ve olası bir eyleme karşı harekete geçmesi talep edilecek.

5- EK TAKVİYE GÜVENLİĞİ

Öğrencilerin kampus dışındaki yurtlara, üniversie personelinin de evlerine ulaşımda sıkıntılar yaşandığı belirtilecek. Ulaşım için Hakkari, Şırnak ve Siirt gibi illerde güvenlik takviyesi istenecek.

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 20.01.2016 12:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol