banner200
banner235
banner225
16 Ekim 2012 Salı 12:38
Boks Federasyonu'na mahkeme şoku
banner188
banner213
banner230
 Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesi,Boks Federasyonu'nun, 21 Ekim Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan olağan genel kurulunun, yapılmasının durdurulması için ihtiyati tedbir konulmasına karar verdi.

Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesi, Boks Federasyonu'nun 21 Ekim Pazar günü planlanan olağan genel kurulunun yapılmasının durdurulması için ihtiyati tedbir kararı aldı.

Kesirlik Hilal Spor ve Milli Eğitim Gücü Spor kulüpleri, delegelerin belirlenmesinde usulsüzlük yapılması nedeniyle dava açtı. 11. Asliye Hukuk Mahkemesi de davayı görüşerek, karara bağladı. Mahkeme, olağan genel kurulun yapılmasının durdurulması yönünde ihtiyati tedbir kararı aldı.

AA muhabirine konuşan federasyon başkanı Eyüp Gözgeç, bu tür konularda tek yetkili kurumun Tahkim Kurulu olduğunu söyledi.

Tahkim Kurulu'ndan böyle bir kararın çıkması durumunda itiraz dahi edemediklerini hatırlatan Gözgeç, ''Kararın kaldırılması için çalışıyoruz. Spor Genel Müdürlüğü'nün görüşlerini aldık. Bugün kararı veren 11. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurumuzu yapacağız. Eğer bu karar değişmezse, bugüne kadar yapılan tüm federasyonların genel kurulları iptal edilir'' diye konuştu. AA
banner229
Son Güncelleme: 16.10.2012 12:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol