banner200
banner222
29 Mayıs 2012 Salı 06:52
Birincilik Muğla Barosu’nun oldu
banner188
banner213
banner230
Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) düzenlediği "Kurgusal duruşma yarışmaları" Çanakkale Barosu'nun ev sahipliğinde Truva Otel'de düzenlendi. Yarışmayı izlemeye TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Çanakkale Baro Başkanı Tülay Ömercioğlu, avukatlar, hakimler, savcılar ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Yarışmaya, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Uşak, İzmir, Manisa, Muğla, Sinop ve Kocaeli Baro Başkanları ile stajyer avukatlar katıldı. "Kurgusal duruşma yarışmaları" kapsamında jüri üyeleri oluşturulan temsili mahkemede yerini aldı. Kura çekimi sonrası ilk olarak Tekirdağ ve Uşak Barolarından stajyerler yarıştı. 20 dakikalık sürede bir davayı görüşen stajyerler arasında birinciliği Muğla, ikinci Edirne üçüncü İzmir oldu.
 
Çanakkale Baro Başkanı Tülay Ömercioğlu, stajyerlerin hayata atılması, mahkeme ortamında daha rahatlıkla çalışmasına imkan tanıyan bir yarışma olduğunu belirterek; “8 baro üçer kişilik guruplar halinde yarışıyor. Kendilerine konu veriliyor onlara çalışıyorlar. TBB kendi çalışmaları çerçevesinde yapılıyor bu program. Dava platformu oluşturuldu, yarıştılar. Kurulda ilk üçü belirledi. Birinci Muğla barosu oldu” dedi.


banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol