banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
26 Ocak 2016 Salı 22:37
'Bir partinin bankası olmamalı'
banner188
banner213
banner230

TBMM

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Sayıştay ile Kamu Denetçiliği Kurumunun 2016 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İş Bankası ile ilgili tartışmalara değinerek, bir partinin bankası olmaması gerektiğini söyledi.

Osmanlı Devleti'ne Ermenilerin ihanet ettiğini ve arkadan hançerlediğini belirterek, şimdi de benzer bir sorunun gündemde olduğunu kaydeden Çaturoğlu, 'Türkiye'nin Kürt sorunu yoktur, Ermeni sorunu vardır' dedi.

CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, Çaturoğlu'nun İş Bankası ile ilgili değerlendirmesi üzerine söz alarak, İş Bankasıyla ilgili yalan yanlış söz söylemenin suç olduğunu belirtti. Temizel, 'CHP'nin İş Bankası hisseleriyle ilgili olarak tek bir kuruşluk menfaati yoktur. Gelirlerin tamamı Dil ve Tarih Kurumuna bağışlanır. Daha önceden el konma denenmiştir, Anayasa Mahkemesinden dönmüştür. 'İş Bankası parti bankasıdır' diye olay söz konusu değildir' diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da İş Bankası ile ilgili açıklamaların manipülasyon suçu olduğunu söyleyerek, 'Tüm bu açıklamalarla ilgili Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum. Ayrıca İş Bankası hisse senedi olanlar da tazminat davası açabilir' dedi.

Muhabir: Alp Özden

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 22:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol