banner200
banner235
banner225
26 Mart 2013 Salı 10:10
Bill Gates'ten prezervatif yatırımı
banner188
banner213
banner230
Microsoft'tan emekli olduktan sonra, eşi ile kurduğu vakıf için çalışan Bill Gates, kolay kullanılır bir yeni nesil prezervatif yaratacak mucit arıyor.

Bill&Melinda Gates Derneği, ‘yeni nesil prezervatif’ geliştirilmesi için kesenin ağzını açtı. Gates çifti, başlangıçta 100 bin dolarlık bağış teklif ettikleri ve 1 milyon dolara kadar yükselebilecek ödülle prezervatifin, innovasyonla ikinci bir nesile kavuşturulmasını hedefliyor.

'KULLANIMI KOLAY OLSUN'
Kadın ve erkek için kullanımı daha da basitleştirilebilen bir prezervatif ya da kullanımı teşvik edici bir yenilik de Gates’in ödülü vermesi için yeterli sayılacak. Öte yandan konuşulması yasak olduğu için kullanım oranı düşük olan ülkelerde de teşvik edici yeniliklerin ödülü kazanabileceği belirtiliyor.

Küresel Sağlık Programı bünyesinde verilecek ödül, bilim adamından öğrenciye, girişimciden serbest meslek sahibine kadar herkes için geçerli. Bill&Melinda Gates Derneği’nin Küresel Sağlık Keşfi ve Dönüşümel Bilim direktörü Chris Wilson’un verdiği bilgiye göre Bill gates, prezervatifin cinsel zevki düşüren bir şey olarak görüldüğünü söylüyor ve yeni nesil prezervatifin, erkekleri daha fazla kullanmaya itecek türden bir şey olmasını istiyor. Ancak bu konuda bir proje geliştirmek isteyenlerin Bill&Melinda Gates Derneği’ne ‘test edilebilir’ bir hipotez sunması gerekiyor. Ayrıca, bu hipotezde ‘fikrinizin nasıl test edileceğinin veya onaylacağının, aynı zamanda geçerli bir veri sunacağının’ açıklanması da gerekiyor. ( Hürriyet )

banner229
Son Güncelleme: 26.03.2013 10:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol