banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
22 Ocak 2016 Cuma 17:10
Biden'dan PKK sever akademisyenlere destek
banner188
banner213
banner230

 Amerika'da akademisyenlerin tutuklatan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin bildirisine imza attıkları için haklarında soruşturma açılan akademisyenlere destek verdi. Biden, basın ve ifade özgürlüklerinin herkesin özgürlüğü olduğuna dikkat çekti.

BÜTÜN ÜLKELER ÖZGÜR OLACAKMIŞ

Biden, İstanbul'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gazeteciler ve akademisyenlerle bir araya gelmeden önce yaptığı açıklamada, "Yalnızca Türkiye'ye değil, bütün ülkelere özgürce eleştirebilmenin, özgürce nefes almak kadar gerekli olduğunu anlatmaya devam edeceğiz" dedi.

İfade özgürlüğünün "temel özgürlüklerden bir tanesi" olduğunu vurgulayan Biden, "Basın ve ifade özgürlüğü yalnızca Amerikan değerleri değil tüm insanlığın değerleridir. Bizim sözünü ettiğimiz özgürlükler Türk halkı için yeni değildir; onlar sizin anayasanızda vardır" dedi.

ABD'DE DE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ VARMIŞ

"Barış için Akademisyenler"i kastederek, 1000'den çok akademisyenin düşüncelerini ifade ettikleri için kovuşturmaya uğramaları konusuda Byükelçi Bass'ın ABD'nin düşüncelerini açıkladığını anımsatan Biden, "İfade özgürlüğü en temel özgürlüklerden bir tanesidir. Basın özgürlüğü herkesin özgürlüğüdür" diye ekledi.

ABD AKADEMİSYENLERİ TUTUKLAMIŞTI

11 Eylül'ü ABD'nin kendi yaptığını söyleyen  75 akademisyenin FBI tarafından tutuklanması kararına evet oyu veren Joe Biden'ın PKK sever akademisyenlere sahip çıkması tepkiyle karşılandı. 

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 22.01.2016 17:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol