banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
23 Eylül 2016 Cuma 18:32
Beyoğlu esnafından İstiklal Caddesi açıklaması
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

Beyoğlu İşadamları Grubu üyesi Yakup Eyüpoğlu, İstiklal Caddesi'nde işletmelerin kapandığı ve caddede eski hareketliliğinin yaşanmadığına ilişkin haberlerle ilgili, "İstiklal Caddesi görüldüğü gibi son derece canlıdır. Bu kadar yanlış haber olmayı içimize sindiremiyoruz.'' dedi.

Eyüpoğlu, sözü edilen haberlerin Beyoğlu esnafını üzdüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"Kapandığı söylenen 37 dükkanın 30'uyla ilgili bilgi yanlıştır. Ya ekonomik ömrünü doldurmuş dükkanlar kapanmış yerine dünya markası gelmiş, yeni dükkan açmıştır ya da tadilat için boşaltmış, başka binaya geçmiştir. Ama bu yanlış lanse edilmektedir. İstiklal Caddesi görüldüğü gibi son derece canlıdır. Bu kadar yanlış haber olmayı içimize sindiremiyoruz.''

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Hışım da İstiklal Caddesi'ni günde 3 milyon kişinin gezdiğini belirterek, ''Son zamanlarda çıkan haber gerçeği yansıtmıyor. İstiklal Caddesi'nin potansiyeli kültür sanat, alışveriş merkeziyle bir bütündür. Yazıldığı gibi 'Patlıyor, kapanıyor' haberlerinin doğruları yansıtmadığını söylemek istiyorum.'' diye konuştu.

Kiraların yükselmesi nedeniyle bazı işletmelerin taşındığını ancak, yerlerine yeni markaların geldiğini dile getiren Hışım, "Haberlerin gerçek payı vardır ama gerçeği yansıtmamaktadır. Kapanan dükkanın yerine yenisinin açıldığı haberi yapılmıyor." dedi.

Muhabir: Hikmet Faruk Başer

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 23.09.2016 18:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol