banner200
banner235
banner225
12 Mart 2014 Çarşamba 13:56
Berkin Elvan uğurlanıyor!
banner188
banner213
banner230
Sabahın erken saatlerinden itibaren Okmeydanı Cemevi önünde toplanan vatandaşlar, 'Umudun çocuğu Berkin Elvan', 'Katil devlet hesap verecek', '15'inde bir fidan Berkin Elvan' şeklinde sloganlar attı. Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da taziyeleri kabul ederken, cemevi içinde karanfiller içinde Berkin Elvan köşesi dikkat çekti. Berkin Elvan'ın cenazesi için saat 12.00'de Okmeydanı Cemevi'nde tören yapılacak.

Berkin Elvan'ın cenazesinin bulunduğu Okmeydanı Cemevi çevresinde sabah saatlerinde başlayan toplanmalar ilerleyen saatlerde binlerce kişiyi buldu. Kalabalık,Darülaceze caddesine kadar uzandı.

TUNCAY ÖZKAN KIZI NAZLICAN İLE CEMEVİNE GELDİ

Silivri cezaevinden tahliye edilen gazeteci Tuncay Özkan kızı Nazlıcan ile birlikte Berkin Elvan'ın cenazesinin bulunduğu Okmeydanı Cemevine gelerek taziyede bulundu.

KALABALIK DARÜLACEZE CADDESİNE KADAR UZANDI


Berkin Elvan'ın cenazesinin bulunduğu Okmeydanı Cemevi önünde yüzlerce kişi toplandı. Kalabalık Darülazece cadde caddesine kadar uzandı. Kalabalıktaki bir kişi fenalaştı. Yoğun kalabalık yüksekten görüntülendi.

METROBÜS DURAĞINDA BERKİN ELVAN EYLEMİ

Yeditepe Üniversitesi öğrencisi bir grup, Berkin Elvan için metrobüs durağında eylem yaptı. Derslerine girmeyerek cenazeye katılmak için metrobüsle Okmeydanı-Perpa durağına gelen öğrenciler burada "Ceylanlardan Berkine katiller heryerde", "Berkin Elvan ölümsüzdür" pankartı açtı ve sloganlar attı. Bir süre metrobüs durağında eyleme devam eden öğrenciler ardından cenazeye katılmak için cemevine doğru yürüyüşe geçti. Öğrenciler yürürken bazı vatandaşlarda araçlarından korna çalarak eyleme destek verdi.

POLİS, ABİDE-İ HÜRRİYET CADDESİ'Nİ BARİYERLE KAPATTI

Berkin Elvan'ın cenazesi Şişli'ye doğru götürülüyor. Şişli'de önlem alan polis, Abide-i Hürriyet Caddesi'nin girişini bariyerle kapattı. Çevik kuvvet polisi de barikatın arkasında bekleyişini sürdürüyor.

BERKİN ELVAN'IN CENAZESİ ŞİŞLİ'YE GÖTÜRÜLÜYOR

Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi'nde düzenlenecek tören için sabah saatlerinde itibaren yoğun kalabalık cemevi önünde toplandı. Metrobüs ve otobüslerle Okmeydanı'na gelen gruplar, E-5 çevresinde yoğunluğa neden oldu. Okmeydanı Cemevi önünden başlayan kalabalık Darülaceze Caddesi'ne kadar uzandı. Berkin Elvan için saat 12.00'da cemevi önünde tören düzenlendi. Berkin Elvan'ın cenazesi daha sonra Şişli'ye doğru yola çıkarıldı. Şİşli'de toplanan gruplarında katılımıyla Berkin Elvan'ın cenazesi Feriköy Mezarlığı'na götürülecek.Enver ALAS-Cem TURSUN-Yaşar KAÇMAZ- Özkan ARSLAN-Timur TARLIĞ- Bulut MÜLHİM/ İSTANBUL DHA
banner229
Son Güncelleme: 12.03.2014 22:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol