banner200
banner222
24 Ocak 2016 Pazar 14:15
Beklenen Diriliş vizyonda
banner188
banner213
banner230

Başta Altın Küre olmak üzere 2016’ya tüm festivallerden ödülleri toplayarak başlayan ‘Revenant/Diriliş’ nihayet bugün Türkiye’de vizyona giriyor. 28 Şubat’ta verilecek 88. Akademi Ödülleri’ne 12 dalda aday gösterilen filmin yönetmen koltuğunda Oscar ödüllü Alejandro G. Iñárritu oturuyor. Michael Punke’ın kaleme aldığı The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlanan film gerçek bir hikâyeye dayanıyor. Film, 19. Yüzyıl Amerika sınırında yaşanan Hugo Glass’ın destansı hayatta kalma mücadelesini konu alırken, seyirciyi 1823 Amerika’sının benzersiz güzelliğine, gizemine ve tehlikesine çekiyor.

Oscar’ı kucaklayacak mı?
Birçok kez Oscar’a aday gösterilen ancak pek ıskalayan, filmde Hugo Glass’ın canlandıran Leonardo di Caprio’ya filmde göstermiş olduğu performansın bu kez Oscar getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

DiCaprio’nun yaraları
Dün ise filmin en çok konuşulan sahnelerinden biri olan DiCaprio’nun filmdeki yaraların perde arkası paylaşıldı. Makyaj sanatçısı Duncan Jarman’ın DiCaprio’nun vücudundaki derin yaraları yapmak için beş saat boyunca titizlikle çalıştığı belirtildi.
Jarman’ın ayrıca yaraların görünümüne inandırıcılık katabilmek için DiCaprio’nun canlandırdığı Hugo Glass ile ilgili tarihsel bilgiler edindiği, böylece Glass’ın gerçekte ne şekilde yaralanmış olabileceğini araştırdığı ve makyajında bu bilgileri kullandığı da öğrenildi.

Makyajda Oscar adayı
Söz konusu sahnenin gerçekçiliği için yapılan tek çalışma bu gerçekçi yara makyajı da olmadı. DiCaprio’nun kaburgalarına kadar yüzüldüğü izlenimini yaratmak için tasarlanmış bir kostümün içine yerleştirilmiş tüpler sahte kan ile dolduruldu. Independent’da yer alan habere göre DiCaprio’nun boyun bölgesi için ayrıca tasarlanan bir kostüm de aynı sahnede kullanıldı.
Filmde makyaj sanatçısı olarak görev alan Duncan Jarman da, takım arkadaşları Sian Grigg ve Robert Pandini ile bu sene Oscar’da en iyi makyaj ve saç tasarımı kategorisinde aday olarak gösterildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 24.01.2016 14:15
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeAltınFilm
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol