banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
04 Ekim 2016 Salı 12:37
Batman Belediyesi vatandaşlara hizmeti yoğunlaştırdı
banner188
banner213
banner230

BATMAN

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan 28 belediye arasında bulunan Batman Belediyesi, vatandaşa yönelik hizmetlerini artırdı.

Batman Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kentin genelinde asfalt, asfalt yama, yol yapım, yol açma, kilit parke taşı, orta refüj, refüj boyama ve kaldırım yenileme çalışması yaparken, Park Bahçe Müdürlüğüne bağlı ekipler de halka açık 7 parkta çalışma başlattı.

Batman Belediyesine görevlendirilen Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, Batman'ın ihtiyaç duyduğu hizmetleri gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Aksoy, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin, kentin 7 büyük parkında eş zamanlı olarak yenileme ve yeşillendirme çalışması yaptığını belirtti.

Batman'ın özellikle yeşil alan eksikliği bulunduğunu belirten Aksoy, mevcut parkları elden geçirdikten sonra yeni parkların yapımı için de ilgili bakanlıklar ile bazı büyükşehir belediyelerinde de destek talep edeceklerini dile getirdi.

Batman'ın yollarıyla, parklarıyla, sosyal donatı alanlarıyla modern bir kent yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Aksoy, "Batman halkına, özledikleri hizmetleri sunmak için göreve geldik. Batman'ı örnek bir kent yapmak için yoğun çaba sarf ediyoruz." dedi.

Muhabir: Selman Tür

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 04.10.2016 12:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol