banner200
banner222
17 Eylül 2012 Pazartesi 22:36
Batıkentlilerden imam hatip dayatmasına boykotlu yanıt!
banner188
banner213
banner230

Ankara Batıkent’te bulunan Kardelen İlköğretim Okulu velileri okulun imam hatibe dönüştürülmesine karşı yine eylemdeydi. Okul müdürünün açılış konuşmasını protesto eden veliler, okulların açıldığı ilk gün okulu boykot ederek tepkilerini gösterdiler.

Ankara Batıkent’te okullarının imam hatibe çevrilmesini istemeyen veliler okulun ilk gününde eylemdeydi. Dün Batıkentli veliler kitlesel bir eylem düzenlemiş, eylemde ”çocuklarınızla birlikte yarın siz de okula gelin” çağrısı yapılmıştı. Veliler bu çağrıyı cevapsız bırakmadı. Bugün yüzlerce veli çocuklarıyla birlikte okul bahçesinde toplandı.

Velilerden müdüre protesto, okula boykot

Okul müdürünün açılış konuşmasını veliler alkış, ıslık ve sloganlarla protesto ettiler. Okulun imam hatibe çevrilmek istenmesine tepkili olan veliler okullarının imam hatip olmasına izin vermeyeceklerini ve açılan imam hatip sınıfları kapanana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.

Katılımın yüksek olduğu protesto yarım saat boyunca okul bahçesinde sloganlarla devam etti. Protesto devam ederken okul müdürü defalarca okula seslenmeye çalışsa da veliler izin vermedi. Protesto sırasında sık sık “Kardelen İmam Hatip Olmayacak”, “Gerici, Irkçı Eğitime Hayır!”, “Batıkent Uyuma Okuluna Sahip Çık”, “Karanlığa Teslim Olmayacağız” sloganları atıldı.

Okulun imam hatibe çevrilmek istenmesine karşı veliler ilk gün okulu boykot ederek tepkilerini gösterdiler. Bir çok veli çocuklarıyla birlikte okulu terk etti. Boykota katılımın yüksek olması okul müdürünü telaşlandırdı. Okul açıldıktan yarım saat sonra okul müdürü yaptığı anonslarla öğretmenleri toplantıya çağırıp, öğrencilerin derslere girmesini istedi. Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden teftiş memurları da okulun açılışına geldi.


banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol