banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
29 Mayıs 2016 Pazar 20:47
Başbakan Yıldırım hava trafik kontrolörüyle telsizle görüştü
banner188
banner213
banner230

İSTANBUL

Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak "ANA" ile Ankara'dan İstanbul'a geldiği sırada İstanbul Yaklaşma Kontrol Merkezi'nde görevli hava trafik kontrolörüyle telsiz aracılığıyla görüştü.

Atatürk Havalimanı'na yaklaşan uçağın kaptan pilotu kontrol merkeziyle irtibat kurarak, "Sayın Başbakanımızın sizlere bir mesajı olacaktır. Kısa bir mesaj..." ifadelerini kullandı.

Merkezde kontrolörün "Tabii efendim, dinliyoruz." demesinin ardından Başbakan Yıldırım, "İstanbul kule. İyi günler, kolay gelsin. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bütün arkadaşlara selamlarımı gönderiyorum. İnşallah sizin sayenizde, son 14 yılda gelişen havacılığımız çok daha ileri noktalara gidecek." diye konuştu.

Kontrolör, "Efendim, Sayın Başbakanım çok teşekkür ediyoruz. Bizler de tüm ekip olarak, sizleri sevgiyle selamlıyoruz." şeklinde karşılık verdi.

Başbakan Yıldırım, "Aleykümüsselam. İyi çalışmalar" dedikten sonra görevli kontrolöre "Nasıl, trafik yoğun mu?" sorusunu yöneltti.

Kontrolör, "Efendim her zamanki gibi İstanbul yoğun olacak." şeklinde cevapladı. Başbakan Yıldırım, daha sonra "Artık biz de yaklaşmadayız. Yakında inbound olacağız." ifadelerini kullandı.

Kontrolörün teşekkür ederek, "İyi inişler olsun sayın Başbakanım. Görüşmek üzere, en kısa zamanda bekliyoruz." Sözlerinin ardından Başbakan Yıldırım, "Teşekkürler iyi çalışmalar." dedi.

Muhabir: İzzet Taşkıran

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 29.05.2016 20:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol