banner200
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
05 Ekim 2016 Çarşamba 20:37
Başbakan Yıldırım, Balakrishnan'ı kabul etti
banner188
banner213

ANKARA

Başbakan Binali Yıldırım, Singapur Dışişleri Bakanı Vivian Balakrishnankabulünde, Singapur ile ilişkilerin her alanda gelişme gösterdiğini, iki ülke arasında özellikle ticaret ve yatırım alanındaki potansiyelin daha iyi kullanılması gerektiğini belirtti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, Balakrishnan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Kabulde, Singapur'la ilişkilerin her alanda gelişme gösterdiğini ifade eden Yıldırım, iki ülke arasında özellikle ticaret ve yatırım alanındaki potansiyelin daha iyi kullanılması gerektiğini belirtti.

Yıldırım, Türkiye'nin, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) başta olmak üzere, bölgesel kuruluşlara katılım çabalarına güçlü şekilde destek veren Singapur'la işbirliğine önem verdiğini ifade etti.

"Türkiye ile her alanda ilişkileri geliştirmeyi hedefliyoruz"

Singapur Dışişleri Bakanı Balakrishnan da Türkiye ile her alanda ilişkilerini geliştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Balakrishnan, iki ülkenin özellikle ekonomik alanda birbirlerini tamamlayıcı özellikleri haiz bulunduğunu, üst düzey ziyaretlerin ilişkilere güç kazandırdığını ve bu ivmenin önümüzdeki dönemde de devam ettirilmesini arzuladıklarını ifade etti.

Görüşmede ikili konuların yanı sıra, bölgesel gelişmelerin de gündeme geldiği belirtildi.

Muhabir: Sinan Uslu

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 05.10.2016 20:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol