banner200
banner235
banner225
02 Ekim 2012 Salı 12:33
Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
banner188
banner213
banner230
 İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları:

Yeniden listeye giremeyen arkadaşlara hizmetleri için teşekkür ederim

Önceki gün partimizin 4. olağan kongresini yaptık. Yola çıktığımız ilk günden beri bizlerle beraber yürüyendava arkadaşlarımız kongremizde de bizi yalnız bırakmadı. Geçtiğimiz dönem MKYK’da, MDK’da yer alan ancak bu kongrede bayrağı yeni isimlere devreden arkadaşlarımıza bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Önümüzdeki dönem yeni arkadaşlarımızla birlikte milletimiz için çok daha büyük işler yapacağız. Ak Parti bu ülkenin içinden doğmuş bir siyasi harekettir. Türkiye ne kadar güçlenirse AK Parti de o kadar yükselmektedir.

Anamuhalefet partisi Dışişleri Bakanım hakkında gensoru veriyor. Gensoroyu bile sulandırdınız. Bir insan bir şey yaparken sonuç alıp alamayacağına bakar. Göreceksiniz orada gruplarını bile toplayamayacaklar. Sadece el kaldırıp indirecekler. Türkiye'nin dış politika anlayışını sulandıran muhalefet dünyada yok. Biz bu noktada Meclis'te kaybedeceğimiz güne üzülüyoruz.

CHP'nin ucundan kenarından ulaşamayacağı, diğer partilerin de hiçbir zaman gelemeyeceği noktadır bizim dış politikada ulaştığımız nokta. Gensoruları sadece vermiş olmak için veriyorlar. Bunlar bu ülkenin kalkınmasına fren olan bir muhalefettir. Varsa katkınız katkınızı söyleyin..

Sosyalist enternasyonal’de bölücü terör örgütünü Filistin’deki direniş örgütüyle aynı yerde görecek kadar zavallısınız. Küçük düşünmeye alışanlar AK Parti'nin düşündüğü çok yönlü politikasını anlayamaz.

Milletin önüne 2023 hedefleriyle birlikte, gençlere yeni hedef koyduk. Bu hedefi 2071 olarak belirledik. Siyasi tarihimizde ilk defa bir parti böyle bir hedef koydu. Bu dönemde kronik meseleleri de geride bırakarak 2023 hedeflerine yoğunlaşacağız.

IMF'ye borcu 1.3 milyar dolara indirdik. Siz borçlandırdınız, biz ödedik.

Özel sektör artık bakkal dükkanı açar gibi banka açamıyor.

Artık önümüzde 3 önemli dönüm noktası var. Türkiye önümüzde 3 seçim yaşayacaktır. Ama biz popülarizmle hareket etmeyeceğiz. Bizler seçim siyasetine tevessül etmeyeceğiz. Bizim için asıl olan Türkiye'dir.

Belediyecilik bizim işimiz. Halka daha iyi hizmet götürmek istiyoruz. AK Parti kongreleri siyasete güç katıyor. Kişisel hesapların peşinde koşmuyor. Türkiye'nin artık 2023 hedeflerinden geri dönmesi mümkün değildir.

CHP'ye gelin terör meselesine köklü bir çözüm bulalım dedik. Biz bu çağrımızda samimiyiz. En küçük bir siyasi hesap yok. Her gün gelen veya gelebilecek sıkıntılardan kurtulmak amacındayız. Peki CHP ne yapıyor? Eline tutuşturulmuş notlarla hareket ediyor. Yeni bir sayfa açma üslubunu üstlenme çağrısı yapıyoruz. Onlar hükümeti ihanetle suçlama yarışı yapıyor.

Üç ayı geçen süre oldu. Durum tespiti yaparak geldiniz. Başlasınlar dedik. Tamam biz de hazır deyin başlasından çalışmaya. Biz bu meselinin çözülmesi için her yere gittik, gideriz. Gerekli her görüşmeyi yaparız. Ama Kılıçaroğlu'nun derdi başka. Bize diz çöktürmekten bahsedenler kendileri diz çöktü.


İHA

banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol