banner200
banner235
banner225
04 Mayıs 2014 Pazar 19:09
Başbakan Erdoğan İDAM'a “EVET“ HADIM'a “HAYIR“ dedi.
banner188
banner213
banner230

Başbakan Erdoğan'dan idam yorumu; "gönlüm idamdan yana" dedi. Erdoğan, 6 yaşındaki Gizem'in öldürülmesinin ardından bu işin hakkı idamdır dedi.

Erdoğan şunları söyledi: Çocuk tacizi ve cinayeti için idam konusunda çalışmamız var. Bu tür suçların cezasının hakkı idamdır. İdam olmasa dahi ağırlaştırılmış müebbete kadar cezalar verilebilir.

Başbakan, idam gelsin diyen bir anneyede "Gönlüm idamdan yana ama yasalarımız da yok" dedi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,"bence idam olmalı" derken bir gazetecinin idam olmadığı için bunun yerine "cerrahi yada kimyasal hadım etme" olabilir mi diye sorduğunda Başbakan Erdoğan "hayır yok öyle birşey, karıştırma o konuyu" diyerek gazeteciyi tersledi. 

Biz soruyoruz bir insan hadım edilmesi, insan hayatından, bir insanın nefes almasından, yaşama hakkından daha mı önemlidir, daha mı değerlidir?

İdam Tartışması gündemdeyken Prof. Faruk Erem'in kitabından bir bölümü hatırlıyoruz. Erdem'in Bir Ceza Avukatının Anıları kitabında;

"Ölüm Cezası: Ölüm Cezası en ağır ceza sayılır. En ağır suça en ağır ceza verilmelidir ki aynı suçları işleyeceklerlere ibret olsun, işlemesinler(!) Ya ölümü göze alanlara ne diyeceğiz? Cezaevinde intihar edenler arasında ömür boyu hapse hükümlüler çoğunluktadır. Demek ki yaşamak, bazen ölümden daha ağır gelebiliyor."


adaletbiz

banner229
Son Güncelleme: 04.05.2014 20:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gülay gökçel 2016-11-02 17:28:25

tabiki hadim gelsin