banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
26 Ocak 2016 Salı 17:17
Başbakan Davutoğlu'ndan HDP'li vekillere 'hendek' tepkisi
banner188
banner213
banner230

TBMM

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Cizre'de yaralı insanlara ambulans ulaşmadığını' iddia eden HDP'li milletvekillerine, 'Önce barikatları ve hendekleri kapattırın' karşılığını verdi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Davutoğlu, partisinin TBMM Grup toplantısının ardından, Meclis'te KİT Komisyonuna giderken, koridorda bekleyen vatandaşlarla selamlaştı.

Bu arada, aynı koridorda yer alan HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ile bir grup HDP'li milletvekili, Başbakan Davutoğlu'na, 'Cizre'de yaralı olarak bekleyen insanlara ambulans ulaşmadığı' iddiasında bulundu.

Davutoğlu, vekillere 'Önce barikatları ve hendekleri kapattırın' karşılığını verdi.

'Ambulans ve cenaze araçlarına zarar veriliyor'

Başbakanlık kaynakları, bölgedeki yaralıların hastaneye kaldırılması, cenazelerin ailelerine ulaştırılması ve defnedilmesi konusunda gereken hassasiyetin gösterildiğini belirtti.

Bazı cenazelerin ailelerine ulaştırılamaması ya da defnedilememesinin nedeninin terör örgütünden kaynaklandığı belirtilerek, terör örgütü üyelerinin, yaralıları almak için giden ambulanslara ya da cenazeleri almak için giden cenaze araçlarına zarar verdiği ifade edildi.

Öte yandan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, aileleri tarafından üç gün içinde alınmayan cenazelerin, devlet tarafından defnedilmesi talimatını vermişti.

Bu arada, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel de TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Meclis'te, Başbakan Davutoğlu ile 'ayaküstü' yaptıkları görüşmede, Cizre'deki yaralılarla ilgili taleplerini ilettiklerini ileri sürdü.

Muhabir: Hatice Özdemir

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 17:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol