banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
15 Aralık 2015 Salı 23:49
Baro başkanları Can Dündar'ı ziyaret etti
banner188
banner213
banner230

Adana, Hatay, Mersin ve Gaziantep Barosu başkanları Silivri cezaevinde tutuklu bulunan Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ü ziyaret etti.


Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Mersin Baro Başkanı Av. Alpay Antmen ve Gaziantep Baro Başkanı Av. Bektaş Şarklı ile birlikte Silivri'de cezaevinde MİT TIR'ları haberleri nedeniyle tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ü ziyaret etti.

Adana Baro Başkanı Av. Çıtırık, ziyaretten çıkışta yaptığı açıklamada, "Morallerini yüksek gördük, ancak her ikisi de uygulanan ağır tecrit koşullarından yakındılar" dedi.

Bölge baro başkanları ile görüşen gazeteciler Dündar ve Gül , ayrıca,  "Diğer tutuklular ile görüşmelerinin olmadığını, havalandırmaya bile tek çıkarıldıklarını, bununla insanların psikolojisinde onulmaz yaralar açtığını" dile getirdiler.

Kendilerine yönelik iddiaların ve suçlamaların "şeref madalyası" olduğunu vurgulayan tutuklu gazeteciler, "herhangi bir pişmanlık duymadıklarını, vicdanlarının rahat olduğunu. Gazetecilik görevlerini yerine getirdiklerini" bildirdiler. 

Can Dündar'ın, " bu ülkenin geçmişinden bugüne bu olayların yaşandığını, gazetecilerin, şairlerin, yazarların, muhalif aydın ve siyasetçilerin cezaevi sürecinden geçirildiğini, gazetecilik stajında bu hususun eksik kaldığını, şimdi bu stajı tamamladığını" ifade etti.
Av. Çıtırık, Can Dündar ve Erdem Gül 'ün kendilerini ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ayrıca Can Dündar el yazısı ile sevenlerine mesaj gönderdi, mesaj aşağıda bilginize sunulmuştur.

"Yalnız kalmayı göze almayan, kalabalıkları hak edemez."

Hukuki Haber

banner229
Son Güncelleme: 15.12.2015 23:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol