banner200
banner222
29 Nisan 2014 Salı 13:49
Balyoz Mahkemesi Başkanı kararını verdi: İmza olmayan belge delil olmaz
banner188
banner213
banner230

Balyoz Davası’nda sanıklara ağır cezalar veren,  Yargı’da gerçekleşen Cemaat tasfiyesiyle 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’ndan Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na getirilen Ömer Diken; çek- senet ile ilgili bir davada ilginç bir karar verdi.

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne getirildikten sonra adli davalara bakmaya başlayan Ömer Diken, çek- senet davasında sanıklara “suça konu çekte imza bulunmaması” gerekçesiyle beraat kararı verdi. Ömer Diken, Balyoz Davası’nda delil olarak gösterilen belgelerin hiçbirinde imza bulunmamasına rağmen sanıklara söz konusu belgeleri delil kabul ederek ceza vermişti. Diken, çekte imza bulunmamasıyla “sahtecilik suçunun aldatıcılık dolandırıcılık suçunun hile unsurları bulunmadığına” hükmetti.

Davayı ilginç kılan bir diğer ayrıntı ise; davanın avukatlarından Serkan Günel’in aynı zamanda Balyoz Davası avukatı olmasıydı. Çek- senet davasının sonuçlanmasının ardından Avukat Serkan Günel, mahkeme başkanı Ömer Diken’in yanına giderek “Maltepe Askeri Cezaevi’ne gidiyorum. Bu kararınızı onlara da götüreceğim. Balyoz’da imzalar olmadığı halde belgeleri gerçek kabul edip sanıklara ceza vermiştiniz” dedi.

Ömer Diken, Serkan Günel’in bu sözlerine “O başka bu başka” diyerek yanıt verdi. Serkan Günel’in “Anayasa Mahkemesi ne diyecek acaba?” demesinin ardından Diken “Onların takdiri” dedi.

İşte o karar:

Sinem Çalışkan

Odatv.com

banner229
Son Güncelleme: 29.04.2014 13:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol