banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
28 Eylül 2016 Çarşamba 10:42
Bakan Kılıç AA Editör Masası'nın konuğu
banner188
banner213
banner230


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu

Kılıç, AA Editör Masası toplantısında, editör ve muhabirlerin gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor, son dönemdeki gelişmeler ile bakanlığının faaliyetlerine ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunuyor.Bakan Kılıç'ın gündeme ilişkin açıklamaları, AA'nın internet sitesinden (www.aa.com.tr) yayımlanacak, Twitter hesabından da (@anadoluajansi) anlık takip edilebilecek.

"Bunların kökünü Türkiye'den kazıyacağız"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var. Bunlara hep beraber ilerleyeceğiz, bunun da bilincindeyiz ama aramızı bozmaya çalışan, aramıza fitne sokmaya çalışan, vatandaşımızın içine ayrım sokmaya çalışanlara karşı da uyanık ve birlik olacağız. İnanıyorum ki en kısa süre içinde, en kararlı şekilde bunların kökünü Türkiye'den kazıyacağız." dedi.Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FETÖ ile mücadele kapsamında bakanlık bünyesinden 322 kişinin görevinden uzaklaştırıldığını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:

"FETÖ'nün, özellikle bağlı kuruluşlarımız, Kredi Yurtlar Kurumu ve Spor Genel Müdürlüğü ile bunların Anadolu'daki taşra olarak adlandırabileceğimiz teşkilatlarına çok fazla girme imkanları olmamış. Belki yapısından kaynaklanan nedenlerden, belki önem vermediklerinden ama yok mu, var. Onları da hemen bularak uzaklaştırdık." dedi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 28.09.2016 10:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol