banner200
banner222
08 Şubat 2014 Cumartesi 15:52
Bakan Bozdağ'dan Öcalan açıklaması!
banner188
banner213
banner230

 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör örgütü elebaşıAbdullah Öcalan hakkında 2010 yılında İstanbul Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamında görev yapan savcılığın, örgüt yöneticiliği iddiasıyla açtığısoruşturmanın yetkisizlik kararıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiğini, buradakisoruşturmanın ise henüz sonuçlandırılmadığını bildirdi.


Bozdağ, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, İstanbul TMKSavcılığı'nda terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalanhakkında 3 yıldır sürdürülen soruşturma hakkında bilgi verdi.

Örgüt yöneticiliği iddiasıyla açılan soruşturmanın evrakının sürdürüldüğü dosyadan tefrik edildiğini belirten Bozdağ, evrakın 9 Temmuz 2013'de suç yeri itibariyle yetkisizlik kararı verilerek Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiğini aktardı.

Söz konusu soruşturma dosyası kapsamında bugüne kadar birçok tefrik yapıldığına ve sonucunda bir takım şüpheliler hakkında muhtelif kararlar verildiğine işaret eden Bozdağ, gizlilik kararı bulunan dosyada kalan diğer şüpheliler hakkında soruşturmanın halen devam ettiğini ve soruşturmanın derdest olduğunu belirtti.

Bozdağ, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na yetkisizlik kararıyla gönderilen dosyanın ise derdest olduğunu ve soruşturmanın henüz sonuçlandırılmadığını ifade etti.

AA

banner229
Son Güncelleme: 08.02.2014 15:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol