banner200
banner235
banner225
23 Kasım 2012 Cuma 12:38
AVUKATI KAÇIRIP FİDYE İSTEYENLERE 58'ER YIL HAPİS İSTEMİ
banner188
banner213
banner230
 Antalya Barosu avukatlarından 59 yaşındaki Osman Cahit Kara'yı fidye için kaçırıp, kolundan yaraladıkları iddiasıyla tutuklanan İbrahim Seven, Erol Uyar, Fatih Sultan Akpınar ve Melih Alpar hakkında 31 ile 58'er yıl arasında hapis cezası istendi.

Geçen 20 Haziran'da Avukat Osman Cahit Kara, arsa gösterme bahanesiyle Varsak'ta araziye götürüldükten sonra tabancayla sağ kolundan yaralanıp kaçırıldı. Avukat Kara'dan 1 milyon TL fidye istenmesi üzerine, parayı temin etmesi amacıyla telefonla aranan Kara'nın kadın arkadaşı Zeynep Kalakoğlu polise başvurdu. Parayı almak için buluşma yerine gelen İbrahim Seven, Fatih Sultan Akpınar, Melih Alpar ve Erol Uyar yakalanıp tutuklandı.

Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Yağma, nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, kasten yaralama, ve 6136 sayılı Silah Kanunu'na muhalefet' suçlamalarından en az 31, en fazla 58'er yıla kadar hapis cezası istenen sanıklar, ilk kez çıktıkları hakim karşısında suçlamaları reddetti.

'2 GÜN AÇ DOLAŞTIRDILAR'

Duruşmaya katılan Osman Cahit Kara, kaçırıldığında ateş edilmesi sonucu sağ kolunun sakat kaldığını belirterek, "Şeker hastasıyım. Beni aç olarak 2 gün boyunca bir otomobilin içinde gezdirdiler. Sanıklardan Erol Uyar, karnımın üzerine oturarak 50 kilometre yol gitti. Yani bir nevi bana işkence ettiler" dedi.

Avukat Osman Cahit Kara'nın kadın arkadaşı Zeynep Kalakoğlu da, Osman Cahit Kara kaçırıldıktan sonra, sanıkların kendisine telefon ettiklerini ve sonra da Cahit Kara ile görüştürdüklerini belirterek, "Cahit Kara telefonda bana, 'Çabuk ol, polisi arama, kolumdan yaralandım. Parayı hazırla' deyince şüphelendim ve polise gittim" dedi.

Antalya Barosu Avukat Hakları Merkezi'nden yaklaşık 10 avukatın da izlediği duruşma, diğer tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için 13 Aralık 2012 tarihine bırakıldı.
DHa
banner229
Son Güncelleme: 23.11.2012 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol