banner200
banner235
banner225
11 Aralık 2013 Çarşamba 13:19
Avukat görüş odaları dinleniyor mu?
banner188
banner213
banner230

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e, “Avukat görüş odalarına kamera takılan kaç cezaevi bulunmaktadır? Bunlar hangileridir? Bu kameralardan ses kaydı da alınmakta mıdır?” diye sordu.

Özel, Adalet Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi: 

“Kandıra 1 Nolu F tipi cezaevinde tadilat bahanesiyle avukat görüş kabinlerine ses geçiren camlar takıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise Kandıra 1 Nolu F tipinde herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmış ise dinlendiği tespit edilen avukat-müvekkil görüşmesi var mıdır? Bu görüşmeler kimlere aittir ve ne zaman dinlenmiştir? 

Kandıra 1 Nolu F Tipi dışında başka cezaevlerinin de avukat görüş odalarına ses geçiren camlar takıldığı yönünde bir tespit yapılmış mıdır? Bu cezaevleri hangileridir? Bu cezaevlerindeki yöneticiler hakkında da herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? 

Avukat görüş odaları dinleniyor mu?

Son iki yılda cezaevlerinde yapılan tadilatlar kapsamında kaç cezaevinin avukat görüş odalarının tadilatı yapılmıştır? Bu cezaevleri hangileridir? Her bir cezaevinde ayrı ayrı olmak üzere avukat görüş odalarında kullanılan cam malzemenin özelliği nedir? 

Avukat görüş odalarına kamera takılan kaç cezaevi bulunmaktadır? Bunlar hangileridir? Bu kameralardan ses kaydı da alınmakta mıdır? Alınmakta ise ses kaydı alınan görüşmeler kimlere aittir?” 

banner229
Son Güncelleme: 12.12.2013 12:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol