banner200
banner222
24 Ocak 2013 Perşembe 12:33
Av.Kazım Kolcuoğlu ve Av.Berra Besler Yarışıyor!
banner188
banner213
banner230
Önce İlke Çağdaş avukatlar grubu toplantısıda, Av.Kazım Kolcuoğlu ve Berra Besler'in Türkiye Barolar Birliği Başkan Aday adayı olduklarını açıklamaları üzerine; yapılan tartışmalar sonucunda İstabul Barosu Başkanı Av.Doç.Dr. Ümit Kocasakal'a eğilim yoklaması yapması için tam yetki verildi.

KOCASAKAL, İstanbul Barosu'nun bütün delegelerini tek tek arayarak 2 aday adayıdan hangisini desteklediklerini soracak.Eğilim yoklamasında kazanan aday Öce İlke Çağdaş Avukatlar grubunun Barolar Birliği Genel Kurulunda başkan adayı olacaktır.

ULUSALCILAR BÖLÜNÜYOR MU?

Ankara Barosu başkanı Prof.Dr. Metin Feyzioğlu da Barolar Birliği Başkanlığına Aday...

Bu durumda ulusalcılar Türkiye Barolar Birliği Genel Kuruluna bölünerek girmiş olacaklar.

Ulusalcı delegeler soruyor; "ÖNEMLİ OLAN DÜŞÜNCELER Mİ, KİŞİLER Mİ?"

Adaletbiz/YEŞİM TURAN 


banner229
Son Güncelleme: 27.01.2013 22:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
engin ünsal 2013-01-25 15:07:42

TBB seçimleri için İstanbul Barosunun eğilim yoklaması yolu ile aday belirlemesi son derece yanlış ve ayrıştırıcı bir girişimdri. İstanbul Barosu en büyük Baro olarak muhalefeti birleştirici, Marmara ve Ege Bölgesinin Baroları ile toplantı yapıp tek aday çıkarmak konusunda öncülük yapması gerekirken bunu yapmayıp ayrı bir aday çıkarma giirişimi son derece yanlış ve muhalefeti bölen bir girişimdir. Ankara Baro Başkanı da ayrıca aday olacaktır ve bu oluşum Ahsen Coşar'ın mutlak galibiyetini sağlayacaktır.İstanbul Barosu bu yanlış yoldan dönmesi gerekir aksi takdirde yaşanacak mağlubiyetin tek sorumlusu olacaktır. Av.Dr.Engin Ünsal