banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
29 Ocak 2016 Cuma 09:32
Atık suların borularda biyolojik arıtımı için Türk-Japon ortaklığı kuruldu
banner188
banner213
banner230

Biopipe ve Metito “Teknoloji Lisanslama ve Ortak Girişim Anlaşması” İstanbul'da imzalandı. Yeşil teknoloji atık su arıtma sistemi Biopipe, boruların içindeki bakteriler sayesinde atık suyu çamur üretmeden borularda arıtarak organik tarıma da elverişli AB standartlarında temiz su üretiyor. Türkiye’de ilkler arasında olan teknoloji lisanslama ve ortak girişim anlaşması ile yükselen pazarda lider akıllı su yönetimi çözümleri üreten Metito Firması, Afrika ve Asya kıtalarında tek yetkili olarak Biopipe biyolojik atık su arıtma teknolojisini sunabilecek. 

Metito ile yapılan Teknoloji Lisanslama ve Ortak Girişim Anlaşması ile Biopipe, 3 yıl içinde satış hacmini arttırmayı öngörüyor. Anlaşma ile, Biopipe teknolojisi konvansiyonel sistemlere alternatif hale getirilerek, Metito’nun global pazarda hakim olduğu konvansiyonel satış hacmine ilave satış hacmine ulaşmak da hedefleniyor. Lider akıllı su yönetimi çözümleri üreten Metito’nun operasyonları dizayn ve inşaat, kimyasallar ve kamu hizmetleri olarak üç ana alanda devam ediyor. 

Genel merkezi Dubai olan firmanın dünyanın dört bir tarafında yürüttüğü projelerin yanı sıra stratejik olarak konumlandırılan bölgesel ofisleri BAE, Körfez Ülkeleri ve Suudi Arabistan, Mısır, Cakarta ve Shenzhen’de bulunuyor. Enes Kutluca ve Enver Mısırlı, “yeniliği heyecanla birleştirerek her evin kendi atık suyunu arıttığı temiz bir dünya görme” hedefiyle, 2013 yılında İsviçre’den yatırım desteği alarak, İstanbul'da Biopipe TR Çevre Teknolojileri A.Ş.’yi ve Zürih’te Biopipe Global AG’yi kurdu. (Fotoğraflı) Biopipe ve Metito işbirliği anlaşmasını, Biopipe Kurucu Ortağı Enver Mısırlı (solda) ve Metito Yönetici Ortağı Fady Juez imzaladı. İstanbul DHA Biopipe Kurucu Ortağı Enes Kutluca, hedeflerinin, “yeniliği heyecanla birleştirerek her evin kendi atık suyunu arıttığı temiz bir dünya görmek” olduğunu söyledi.

Kaynak: DHA

banner229
Son Güncelleme: 29.01.2016 09:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol