banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
22 Ocak 2016 Cuma 12:02
Askeri personele Cuma izni
banner188
banner213
banner230

Memura Cuma namazı izni Resmi Gazete'de bir süre önce yayımlanmıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgede, "Anayasa ve ilgili mevzuatla güvence altına alınan dini inanç hürriyetinin bir gereği olarak; Cuma namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmadan izin verilir." ifadesi yer almıştı.

Genelge, kamu çalışanlarının cuma günü mesailerinin, Cuma namazı öncesi öğle tatiline girecek ve namazın bitiminden sonra tekrar mesaiye başlayacak şekilde düzenlenmesini öngörüyordu.

ASKERİ PERSONEL DE YARARLANACAK

Genelge üzerine Genelkurmay Başkanlığı da harekete geçerek askeri personelin Cuma namazı kılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

ASKERİ PERSONEL DE YARARLANACAK

Bu kapsamda, Genelkurmay Başkanlığı tarafından ilgili kurumlara gönderilen yazı şöyle:"Cuma namazı saatinin mesai saatlerine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarından çalışanlarda çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmaksızın izin verileceği ilgi genelgeye istinaden Genelkurmay Başkanlığı tarafından bildirilmiştir.

Bu kapsamda, Garnizon Komutanlığı'nca bölgesel ve mevsimsel özellikler ile hizmet ihtiyacı ve kışla imkanları dikkate alınarak, mesai kaybına neden olmaksızın ilgi genelgeye uygun her hangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek şekilde, gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır."

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 22.01.2016 12:02
Anahtar Kelimeler:
CumaAskeriPersoneleIzni
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol