banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
28 Mayıs 2016 Cumartesi 17:37
ASELSAN'nın hassas optik üretim tesisi açıldı
banner188
banner213
banner230

SİVAS

Sivas Ahmet Turan Gazi Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi'ndeki ASELSAN Hassas Optik Üretim Tesisi'nin açılışını yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, katma değeri çok yüksek ve bilgiye dayalı ürün üretilecek bir tesisin açılışının gerçekleştirildiğini belirterek, bu fabrikanın ileride optik alanda kümelenmeyi Sivas'ta saylayacağını söyledi.

Türkiye'nin zor bir dönemden geçmesine rağmen normal yaşantının ihmal edilmediğini vurgulayan Yılmaz, Sivas'ta ASELSAN'ın açılışının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Bu zor günlerin birlik ve beraberlikle aşılacağını dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

"Türkiye bilir ki 40 yıldır bu terör mücadelesi var, bu terörle uğraşıyoruz. Bu mücadelede de yine en önemli sorunumuz yine terör. İnşallah terörü de bir nihayete erdireceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde zaten Doğu'da ve Güneydoğu'da yaşayan halkımızın tek bayrak, tek devlet, tek millet olmada hiçbir çekincesi olmadığından bugün dış güçlerin maşası olanların hiçbir kazancı olmadı. İnşallah bundan sonra da olmayacaktır. Bu milletin birliğini, dirliğini bozamayacaklardır. Milletimiz inşallah bu zor günlerden de yüz akıyla çıkmayı başaracaktır. Zira devletimiz buna muktedirdir, devletimiz güçlüdür, devletimizin insan haklarına saygıdan, hukuka saygıdan bazı şeyleri çok dikkatli yapması kendisinde bir zaafiyet değil aksine onun gücünün göstergesi, kendisine özgüveninin de açık bir göstergesidir."

Yılmaz, bu topraklarda bin yıldır kardeşçe ve birlik içinde yaşandığına vurgu yaparak, "Bundan sonra da ilelebet birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bundan milletimiz emin olsun, Türkiye bölünmez, ezan dinmez, ay yıldızlı bayrak bu semalardan inmez." şeklinde konuştu.

"Yarınımızdan umutluyuz"

Türkiye'nin önünün açık olduğunu ve kısa sürede uçak gemisine de sahip olunacağına işaret eden Yılmaz, "İnşallah önümüzdeki dönemde uçak gemimiz olacak. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de ürettiğimiz uyduları Türkiye'den fırlatacağız. Kendi tankımızı, zırhlı araçlarımızı, milli gemilerimizi yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde ASELSAN bu yola başlarken 'Kendi uçağını kendin yap' diye başladı. İnşallah önümüzdeki dönemde kendi savaş uçağımızı kendimiz yapacağız." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Merve Topuz

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 28.05.2016 17:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol