banner200
banner235
banner225
03 Nisan 2014 Perşembe 14:37
Ankara'da son durum! Saat 15.00'de sonuçlar açıklanacak!
banner188
banner213
banner230

CHP’nin ilçe seçim kurullarına yaptığı itirazlar bugün saat 15.00’da sonuçlanıyor.

CHP, dünden bu yana ilçe seçim kurullarınca sonuçlanan ve red kararı verilen itirazlarını Ankara İl Seçim Kurulu’na taşıyor.

İl Seçim Kurulu’ndan çıkacak sonuçlar da alınan kararlara göre YSK’ye götürülecek.

500 oy daha!

Son olarak Keçiören ilçesinde itiraz edijlen 28 sandıktan 10’undaki oylar yeniden sayıldı ve Mansur Yavaş’ın hanesine 500 civarında oy daha eklendi. Diğer sandıklar için ise sandık kurul tutanakların incelendi ve oy sayımına gerek olmadığına karar verildi. CHP Keçiören İlçe Başkanı Mehmet Küçüktepe, itirazlarının reddedildiği sandıklara ilişkin İl Seçim Kurulu’na başvuru yapacaklarını söyledi.

CHP’nin yaptığı itirazlarla dün 1408 oy Yavaş’ın hanesine yazılmıştı. Bugün kesinleşen kararla Yavaş’ın oyu 1900 civarında artmış oldu. CHP, bundan sonraki aşamada tüm sandıkların yeniden sayılmasını ya da seçimin iptal edilmesini isteyecek.

YSK önü OHAL

Öte yandan Ankara polisi Sıhhiye'deki YSK önünde olası bir protesto gösterisine önlemek için caddeyi ve caddeyi çıkan tüm yolları trafiğe kapattı. Birkaç yurttaşın dün polis barikatı önünde oturma eylemi yapması dikkat çekti. Yurttaşların Yenimahalle ve Çankaya İlçe Seçim kuralları önündeki nöbetleri ise azalsa da devam ediyor.

 

                                                                                     Fotoğraf: Necati SAVAŞ...

Cumhuriyet

banner229
Son Güncelleme: 03.04.2014 14:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol