banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
06 Nisan 2016 Çarşamba 12:27
'Anadolu Ajansı uluslararası bir ajans haline gelmiştir'
banner188
banner213
banner230

Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) Genel Başkanı Gürsel Eser, hoppadak ülkenin değil, dünyanın da önemli bilgi ajansları ortada yerini meydan Anadolu Ajansı'nın (AA), 11 dilde servis etmiş olduğu haberlerle arsıulusal ortak ajans biçimine geldiğini belirtti.

Eser, Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 96'ncı sene dönümü zımnında meydana getirdiği yazılmış açıklamada, gelişigüzel güzeşte gündüz büyüyerek gelişen, etkisiz ve emniyetli habercilikle kendini ispatlayan AA'nın 'bir muvaffakiyet hikayesinin adı' bulunduğunu vurguladı.

'96 senedir ayrımsız denyo ve dinamizmle servet bulan bu muvaffakiyet hikayesi, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve uğraş dostlarının faziletkâr öngörüleri ve kararlılıklarıyla yazılmaya başlanırken, dakika bir çok aramızda namevcut vefakar binlerce çalışanıyla bugünlere taşınmıştır.' değerlendirmesini özne Gürsel Eser, şunları kaydetti:

'Sadece ülkemizin değil, dünyanın da önemli bilgi ajansları ortada yerini meydan Anadolu Ajansı, 11 dilde servis etmiş olduğu haberlerle arsıulusal ortak ajans biçimine gelmiştir. Önceleri Türkiye'nin sesini dünyaya duyuran AA, demincek ise hayattaki tamamı mazlumların sesini insanlığa suç duyurusu gayesindedir.

Ülkemizde nice teceddüt ve etkisiz haberciliğin öncüsü bulunan AA, sendikal örgütlenmede de mensuplarının önündeki tamamı engelleri kaldırmıştır. AA'daki sendikal teşkilatlanma gayrı matbuat kuruluşlarına da dayanıklı olmalıdır.

Medya İşçileri Sendikası olarak, Anadolu Ajansı'nın 96'ncı yılını kutlarken, tamamı emek vermek arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.'

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 06.04.2016 12:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol