banner200
banner222
14 Ocak 2014 Salı 10:52
AMERİKAN BAROLAR BİRLİĞİ (ABA) BAŞKANI İSTANBUL BAROSUNU ZİYARET ETTİ
banner188
banner213
banner230

Görüşmede İstanbul Barosunun Hukukun Üstünlüğü, İnsan Hakları ve Adil Yargılama konusundaki çalışma ve mücadelesi, İstanbul Barosu Başkanı ve Yönetin Kurulu üyelerine karşı açılmış olan dava konuları ele alındı.

 

Amerikan Barolar Birliği Başkanı Attr.James R.Silkent  ABA’nın 400 bin üyesiyle Amerika Birleşik Devletlerinin en üst savunma örgütü olduğunu, üyelerinin yarısından olduğunu her derecedeki mahkemelerde halen yargılama yapan hakimlerden oluştuğunu belirtti. Amerikan Barolar Birliği’nin bir tür Avukatlık mesleğine girişte üniversitelere standarlar veren bir ‘Accredite’ kuruluşu olarak öneminden söz eden R.Silkent , Amerikan Üniversitelerinin Hukuk müfredatı standartlarının Amerikan Barolar Birliği tarafından belirleniyor olmasının Avukatlığa intisapta kaliteyi yükseltmiş olduğunu belirterek bu konularda İstanbul Barosuyla ortak çalışmalara hazır olduklarını belirtti.

 

İstanbul Barosu Başkanı ve Yönetin Kurulu üyelerine karşı açılmış olan davada ‘Savunmanın Savunulması ‘ kapsamında meslektaş yardımlaşmasına hazır olduklarının altını çizdi.

 

Toplantıya İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu Dış İalişkiler Merkezi Başkanı Av. A.Metin Uracin ile Amerikan Barolar Birliği Kuzey Afrika ve Orta –Doğu Bölge Başkanı Attr. Paul J. Simonett ve Av. Ümit Hergüner de katıldılar.

 

 

 

 

banner229
Son Güncelleme: 15.01.2014 11:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol