banner200
banner235
banner225
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
02 Haziran 2016 Perşembe 21:22
Almanya'nın kararı sosyal medyada tepkiyle karşılandı
banner188
banner213
banner230

ANKARA

Almanya ve Türkiye'den çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Alman Federal Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını kınayan mesajlar paylaştı.

Sosyal medya kullanıcıları, Alman Federal Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını mesajlarıyla kınadı.

Mesajlarda kullanılan etiketler, sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın en çok konuşulanlar listesine girdi.

Çok sayıda mesajın dünyanın çeşitli yerlerinden paylaşılmasıyla "#ErmeniyiBırakSolingeneBak" ve "#Almanya" etiketleri Twitter'da dünya gündeminde yer aldı. "Ermeniyi Bırak Solingene Bak" ve "Soykırım Yalanına DUR de" benzeri etiketler Twitter'ın en çok konuşulanlar listesinin Türkiye, Almanya ve dünya sıralamasında uzun süre yerini korudu.

Almanya'da ve Türkiye'de yaşayan sosyal medya kullanıcıları, "soykırım" kelimesinin Almanlar yüzünden dünya literatürüne girdiğini ifade eden ve Türklerin "soykırım" yapmakla suçlanmasını kınayan mesajlar paylaştı.

Paylaşımlarda "Tarih parlamentolarda yazılmaz, sözde soykırım iddialarını gündem yapmakla yalanlar gerçek olmaz." ifadesi göze çarptı.

Mesajlarda ayrıca son yıllarda dünyanın çeşitli yerlerindeki olaylar da anımsatılarak, "Soykırım arayanlar Suriye'ye, Karabağ'a, Gazze'ye, Doğu Türkistan'a, Myanmar'a, Bosna'ya baksın." denildi.

Muhabir: Ahmet Esad Şani, Vügar Novruzoğlu

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 02.06.2016 21:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol