banner200
banner235
banner225
17 Nisan 2015 Cuma 10:06
Aleviyle evlenene 140 kırbaç dedi ‘kınama’ cezası aldı
banner188
banner213
banner230
 Amasya’da Mehmet Paşa Ortaokulu’nda “Bir Sünni, Alevi ile evlenirse 140 kırbaç cezası alır, çocuk yaparsa ölür” diyen din öğretmeni Abdussemat Arslan ile ilgili iddia üzerine veliler suç duyurusunda bulunmuş, okul müdürü olayın abartıldığını savunurken CHP konuyu Meclis’e taşımıştı.
 
CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Başbakanın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde öğretmen Arslan’ın derste ‘Bir Sünni, Alevi ile evlenirse yüz kırk kırbaç cezası ile cezalandırılır, çocuk yaparsa ölür’, ‘Kurtuluş Savaşına yardım eden bayanların başı kapalı olduğu için biz bu savaşı kazandık bugün olsa kazanamayız’, ‘Bugün eteğini kısaltan yarın lisede en değerli şeyini kaybeder’ sözlerinin doğru olup olmadığının açıklanmasını istemişti.
 
Tanrıkulu “Bakanlık soruşturma başlattı mı” diye sormuştu. CHP’nin önergesine Milli Eğitim Bakanlığı Amasya Valiliği’nin bilgi notuna atıfta bulunarak cevap verdi. Bakanlığın cevap yazısında notuyla cevap verdi yanıt veren Milli Eğitim Bakanlığı “Adı geçen öğretmen hakkında maarif müfettişlerince yapılan soruşturma neticesinde; disiplin yönünden “Kınama” cezası ile tecziye edildiği, idari yönden ise görev yaptığı okuldan alınarak Merzifon ilçesindeki bir okulda görevlendirildiği belirtilmektedir” dedi.
 

Taraf
banner229
Son Güncelleme: 17.04.2015 10:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol