banner237
16 Eylül 2012 Pazar 11:11
AKP’li enişteler hızla yükseliyor!

AKP Diyarbakır milletvekili Mine Lök Beyaz’ın eşi Necat Beyaz, birinci derece kadrolu Başbakanlık müşavirliğine atandı. Beyaz’a ilişkin kararname, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül tarafından imzalandı.

'AK eniştelerin' durdurulamayan yükselişi...
Gazeteport’un haberine göre, AKP daha önce de eski ve yeni bayan milletvekillerinin eşleri kamuda önemli görevlere getirildi ve ‘’AK Enişteler’’ olarak nitelendi. Adana milletvekili Fatoş Gürkan’ın eşi, Erhan Gürkan Çevre Bakanlığı’na müşavir olarak atandı. Erzurum milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık’ın eşi Muharrem Çığlık Başbakanlık müşaviri oldu.

Ankara eski milletvekili ve Aile Bakan yardımcısı Aşkın Asan’ın eşi Habib Asan, Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığına, Mardin milletvekili Gönül Şahkulubey’in eşi Mehmet Şahkulubey de Bayındırlık Bakanlığı’na atandı. Eski Bakan Selma Kavaf’ın eşi Alaeddin Kavaf, Enerji Bakanlığı’na bağlı ETİ Zeolit Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Genel Müdürü olmuştu.

Trabzon milletvekili Safiye Seymenoğlu’nun eşi Arif Seymenoğlu, Sanayi Bakanlığı Daire Başkanlığına getirilmiş, Tokat milletvekili Dilek Yüksel’in eşi Uğur Yüksel de BOTAŞ’ta memur olarak çalışırken, Enerji Bakanlığı’nda müşavir olmuştu.

Bu arada 50’ye yakın eski milletvekili ve milletvekili adayı da bürokraside çeşitli görevler aldı. Bu isimlerin büyük bölümü bakan yardımcısı olurken, bazıları da müşavir, müsteşar ya da genel müdür olarak, çeşitli kamu kurumlarına atandı.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol