banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
20 Ocak 2016 Çarşamba 12:37
Akdoğan: Örgüt eşittir ölüm
banner188
banner213
banner230

Başbakan Yardımcısı Yalçın AkdoğanAnadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda soruları yanıtlayıp, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akdoğan, DAİŞ ile mücadele maskesi altında bölgede bir siyasi nüfuz mücadelesi verildiğini belirterek, "Bu DAİŞ adeta bir İngiliz anahtarı gibi her kapıyı açan bir şeye dönüştü. Hem iç siyaseti tanzim etmek için hem de sınırları tanzim etmek için kullanılan bir enstrümana dönüştü" ifadelerini kullandı.

"Örgüt eşittir ölüm, devlet eşittir umut ve insancıl bir yaşam"

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Vatandaşımız şunu görüyor; bir tarafta okul, hastane yapan, halkı kucaklayan bir devlet var, öbür tarafta da okulları bombalayan, anaokulunu yakan, hastaneleri kurşunlayan, ateşe veren, halkın yaşantısını çekilmez kılan bir örgüt var. Örgüt eşittir ölüm, devlet eşittir umut ve insancıl bir yaşam" şeklinde konuştu.

"Örgütle, İmralı'yla bir görüşme söz konusu değil"

Akdoğan, örgütle ve İmralı'yla herhangi bir görüşmenin de söz konusu olmadığını söyledi.

"Süreci istismar ederek bir şekilde güç devşirmeye çalıştılar"

'Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşamı İnşa' isimli kitaptaki iddialar ile ilgili olarak da Akdoğan, şunları kaydetti:

"Bunlar tamamen çarpıtmadır, kurgudur ve manipülasyondur. Bunların ne  kadar bu meseleye ciddiyetsiz yaklaştıklarının bir göstergesidir. Bunlar hep o sürecin sonucunda ulaşılacak sonuç yerine, hep o süreci istismar ederek süreci bir şekilde süreçten güç devşirmeye çalıştılar, süreçleri hep sabote ettiler." 

 

Kaynak: HABER7.COM

banner229
Son Güncelleme: 20.01.2016 12:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol