banner200
banner216
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
07 Aralık 2017 Perşembe 15:07
Akbank'tan bankacılığın geleceği̇ne 250 mi̇lyon dolar
banner188
banner213

İSTANBUL

Akbank, yüksek teknoloji operasyon merkezi ve sosyal tesislerinin yer alacağı 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceği "Akbank Veri ve Yaşam Merkezi"nin temelini attı.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre banka, tüm teknoloji altyapısının içinde barınacağı, tüm operasyonlarının yeni teknolojiler ile 7/24 izleneceği, müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için tasarlanan "Akbank Veri ve Yaşam Merkezi"nin temelini attı.

Akbank'ın, Gebze Şekerpınar'da yer alan "Akbank Bankacılık Merkezi" kompleksinde 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceği "Akbank Veri ve Yaşam Merkezi" iki yılda tamamlanarak 2019 yılı içinde hizmete girecek.

Akbank'ın tüm teknolojik altyapısının kalbini oluşturacak "Akbank Veri Merkezi" ve 3 bin Akbank çalışanına sosyal hizmet verecek "Akbank Yaşam Merkezi"nden oluşan kompleks, 75 bin 486 metrekare alan içine kurulacak. Merkez, Akbank tarafından bugüne kadar tek seferde yapılmış en büyük yatırım olarak ön plana çıkıyor.

"Teknolojiye yaptığımız yıllık ortalama yatırım 100 milyon doları aştı"

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil de bankacılığın geleceğinde teknoloji ve insan olduğunu belirtti.

Son yıllarda teknolojiye ve Akbanklılara önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Binbaşgil, teknolojiye yaptıkları yıllık ortalama yatırımın 100 milyon doları aştığını ve bu yeni projenin de toplam 250 milyon dolarlık bir yatırım olacağını bildirdi.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 07.12.2017 15:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212