banner200
banner222
05 Kasım 2012 Pazartesi 11:53
Ağaoğlu’na Erdoğan kıyağı
banner188
banner213
banner230
Başbakan Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen müteahhit Ali Ağaoğlu, vergi kaçakçılığı ve orman talanının ardından şimdi de ihale kıyağıyla gündeme geldi.

Ağaoğlu’nun, Maslak 1453 arazisinin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kendisine verilmesi için Başbakan Erdoğan’dan “ricada” bulunduğu öğrenildi.

Maslak 1453 projesi arazisi için TOKİ’nin önce Keleş İnşaat ile anlaştığı öğrenildi. Ağaoğlu’nun da peşinde olduğu bu arazi için iki şirket arasında büyük bir rekabet gerçekleşti. Ağaoğlu’nun Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmeler üzerine bu arazi için “Olur” aldığını ifade eden kaynaklar, Keleş İnşaat’a da “sus payı” verildiğini belirtti. Maslak’taki araziyi Ağaoğlu’na kaptıran Keleş İnşaat’a da EVYAP’a ait arazinin verildiği öğrenildi.

İHALEYİ İKİNCİ SIRADAN ALDI
TOKi’nin iştiraki olan Emlak Konut GYO’nun Maslak Ayazağa’daki 250 dönümlük arazi üzerindeki projenin ihalesine 1 milyar 203 milyon TL’lik en yüksek teklifi veren Yeşil İnşaat, Metal Yapı Konut, Nasa İnşaat, Özüm Petrol, Taşçılar Madencilik ve K Yapı Ortak Girişimi kazanmıştı. Fakat peşinat, süresi içinde yatırılmayınca, Emlak Konut GYO bu kez ikinci sıradaki Ali Ağaoğlu’na ait Akdeniz İnşaat’ı peşinat yatırmaya davet etti. Ağaoğlu böylelikle ikinci sıradan araziyi kaptı.

ERDOĞAN’IN YANINDAN AYRILMIYOR
Ağaoğlu, her fırsatta Başbakan Erdoğan’la görüşüyor. Erdoğan’ın Ataşehir’de yapılan Mimar Sinan Camisi’nin açılışı sırasında Ağaoğlu da yanındaydı. Burada Başbakan ile görüşen Ağaoğlu daha sonra Erdoğan’ın Dolmabahçe Sarayı’nın bitişiğindeki çalışma ofisinde kısa süreli bir toplantıya daha katıldı.

KELEŞ’E EVYAP ARAZİSİ
Maslak’ta umduğunu bulamayan Keleş İnşaat ise EVYAP’ın arazisine yatırım yaptı. Yapımı süren projeyi Artaş İnşaat, Aydınlı İnşaat ve Keleş İnşaat ortaklığı yürütüyor. Maslak’ın devamı niteliğinde planlanan, Belgrad ormanlarıyla çevrili projenin içinden açılışı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen dere de akıyor. Yurt Gazetesi


banner229
Son Güncelleme: 05.11.2012 11:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol