banner200
banner222
06 Aralık 2012 Perşembe 12:48
Adrese Teslim Kömür Yardımı
banner188
banner213
banner230
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, yardıma muhtaç ailelere yardım elini uzatan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, her yıl olduğu gibi bu sene de kömür yardımlarına devam ediyor.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, yardıma muhtaç ailelere yardım elini uzatan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, her yıl olduğu gibi bu sene de kömür yardımlarına devam ediyor.

İhtiyaç sahipleri, geçen yıla kadar kömür yardımı almak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurup kömürlerini alırken, bu yıl yakacak yardımları adrese teslim ediliyor. Kaymakam Aziz İnci, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın bu yıl bin 900 aileye kömür dağıtımı yapacağını, acil durumu olup kömür yardımının adrese gelmesini beklemeyenlerin ise Emniyet Müdürlüğü binası yanındaki depodan kömürlerini alabileceklerini bildirdi.

İnci, "Bu sene ulaşımda yaşanan bazı ufak tefek aksaklıklardan dolayı dağıtım gecikti. Bu yüzden gelen kömürlerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışmalarımıza hız kazandırdık. 20 gün içinde kömürlerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu arada acil ihtiyacı olup dağıtımı bekleyemeyecek durumdaki aileler, eğer imkanları varsa emniyet binasının yanındaki kömür depomuzdan kömürlerini kendileri alabilirler. Ama bu sene ilk defa kömür yardımlarını adrese teslim olarak yapıyoruz. Daha önceden ihtiyaç sahipleri gelip alıyorlardı. Bu sene yardımı ikametlere, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ayağına

götürüyoruz" dedi.

Bu sene bin 900 yoksul, yardıma muhtaç, dar gelirli aileye kömür yardımı yapacaklarını bildiren Kaymakam İnci, her aileye birer ton kömür verileceğini kaydetti. Kaymakam İnci, 2013 yılı yardımları için ise, şimdiden

planlama yaptıklarını sözlerine ekledi. - BURSA
banner229
Son Güncelleme: 06.12.2012 12:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol