banner200
banner235
banner225
05 Kasım 2012 Pazartesi 11:40
Adliyelerdeki hizmetliler, emsalleri gibi geçiş yapmak istiyor
banner188
banner213
banner230
 Adalet Bakanlığı görevde yükselme ve ünvan değişikliği yönetmeliğinin 6. maddesi gereğince, hizmetli  kadrosu ve mübaşir kadrosu aynı sınıfta olup sınavsız geçiş hakkı bulunmaktadır.Ancak, İstanbul  Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, üniversite  ve lise mezunu  hizmetlilerin  mübaşir kadrosuna geçme isteklerini elindeki  hizmetli kadrosunda çalışanları tutmak için sürekli reddetmektedir Reddetmesinin tek sebebi ise hizmetli  kadrolarındaki eksiklik olarak gösterilmektedir.

Oysaki artık  hizmetli  işleri taşeron firmalara verilmektedir.

Buna rağmen yıllardır dilekçe veren tüm personelin talepleri reddedilmektedir.

Personelin, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne gönderdiği dilekçeler de geri çevrilip 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 114.maddesine göre komisyon içi naklen atama yetkisinin ilgili adalet komisyonuna ait olduğunu belirtmektedir.

Üstelik bu konuda diğer adalet komisyonlarının emsal atama kararları mevcuttur. Bu nedenle bütün üniversite ve lise mezunu hizmetliler bu yüzden tayin isteyip gitmektedir.

İstanbul Adalet komisyonu dışındaki diğer Adalet komisyonlarında üniversite ve lise mezunu hizmetli hemen hemen kalmamıştır. Bu durum da belirtilerek dilekçeler yenilenmesine rağmen, talepler aynı gerekçeyle reddedilmektedir.

Lise ve üniversite mezunu hizmetliler, temizlik işleri taşeron firmalarına verildiğinden, daha mutlu olacakları mübaşir kadrosunda görev yapma taleplerinin uygun görülmesini bekliyor.

memurlar.net

banner229
Son Güncelleme: 05.11.2012 11:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol