banner237
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
21 Kasım 2017 Salı 13:02
ADEM'le meslek sahibi oldular

MUŞ

Muş'ta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde açılan Aile Destek Merkezi (ADEM), kadınların adeta ikinci yuvası haline geldi.

Gün boyunca evde oturmak yerine ADEM'e gelerek burada verilen kurslara katılan kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de sosyal yönlerini geliştiriyorlar.

Okuma yazma, aşçılık, el becerileri gibi farklı kurslara katılarak boş zamanlarını değerlendiren kadınlar, öğrendikleri meslekler sayesinde kendi işlerinin patronu olup aile bütçelerine de katkı sunuyorlar.

Anneleriyle ADEM'e gelen çocuklar için kreş açan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, böylece çocukların öğretmenler gözetiminde eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbari Aksoy, AA muhabirine, ADEM'in kentteki kadınların adeta ikinci evi olduğunu söyledi.

Bakanlıkça kadınlara yönelik çalışmalar yürütüldüğünü vurgulayan Aksoy, bu çalışmalardan birinin de kadınların evlerinden çıkarak sosyalleşmelerini sağlamak olduğunu kaydetti.

"Verilen kurslardan 4 bin 500 kadın faydalandı"

Kadınların kendilerini rahat hissedebilecekleri ortamlar yaratmaya çalıştıklarını dile getiren Abdulbari Aksoy, şöyle dedi:

"ADEM'de 16 alanda verilen kurslardan 4 yılda 4 bin 500 kadın faydalandı. Psikososyal açıdan çok önemli birim olan aile destek birimlerimizin gün geçtikçe sayısı artıyor. Gün boyunca evde oturarak sıkıntı yaşayan kadınlarımız, ADEM'e giderek stres atıyor. Kurslara katılan kadınlar burada çok güzel ürünler ortaya çıkarıyor. Kadınların ikinci evi haline gelen bu merkezlerin sayısını daha artırmak için çalışmalarımız sürecek."

Muhabir: Yahya Sezgin

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 21.11.2017 13:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol