banner200
banner222
27 Aralık 2013 Cuma 11:46
Adalet sarayında halay havası
banner188
banner213
banner230
Adliye, Cumhuriyet Başsavcısı Ergün Tokgöz liderliğinde hakim ve savcıların halk oyunları oynadığı, müzik sesleri ve yöresel ezgilerin duyulduğu bir merkeze dönüşüyor.

‘Birlik ve beraberlik içinde’
Başsavcı Tokgöz, amaçlarının birlik ve beraberlik içinde kültürel değerleri yaşatarak, günün yorgunluğunu ve stresini adliye koridorlarında halk oyunları kursları ile atmak olduğunu söyledi. Tokgöz, “Halk Eğitim Merkezi ile organize olduk. Hakim ve savcı arkadaşlarla, aslında birlikte olmayı vesile kıldığımız bir kurs alıyoruz. Artvin oyunları ile başladık. Figürler üretmeye de başladık” dedi.

‘Mutlu ve keyifliyiz’
Söz konusu kursu yıl boyu sürdürmek istediklerini belirten Tokgöz, “Böyle bir şey başka bir yerde var mı bilmiyorum. Biz bu işten dolayı mutlu ve keyifliyiz. Adliyelerin eskiden soğuk yüzü vardı, bence artık adliyelerimizin oldukça sıcak, oldukça makul, oldukça insana bakan bir yüzü var. Bu organizasyonlarla biz bu yüzümüzü biraz daha canlandırmaya çalışıyoruz. O yönüyle ben o soğuk yüzünü çok da kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Milliyet
banner229
Son Güncelleme: 27.12.2013 11:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol