banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
27 Temmuz 2015 Pazartesi 18:48
96 internet sitesine erişim engeli
banner188
banner213
banner230

TİB'in, 96 internet sitesine yönelik verdiği erişimin engellenmesi kararı, Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğince onaylandı. Gerekçe; 'terör örgütlerinin propagandasını yapmak.'
Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) 'terör örgütlerinin propagandasının yapıldığı' gerekçesiyle 96 internet sitesine yönelik verdiği erişimin engellenmesi kararını onayladı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, TİB, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un "Gecikmesinde sakınca bulunan hallerde içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin engellenmesi" başlığını taşıyan 8/A maddesine göre, 96 internet sitesi ile sosyal paylaşım sitesi Twitter'da 23 hesaba yönelik, "yaşam hakkı ile kişilerin mal ve can güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi" gerekçeleriyle 25 Temmuz itibarıyla erişimin engellenmesine karar verdi.
TİB tarafından uygulanan erişimin engelleme kararları, onay için Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliğine sunuldu. Aynı gün başvuruyu değerlendiren mahkeme de "gecikmesinde sakınca bulunan hal" kapsamında TİB'in uyguladığı erişimin engellemesi ve içerik çıkarma kararlarının hukuka uygun olduğuna karar verdi. Böylece mahkeme tarafından onaylanan kararla TİB tarafından IŞİD, PKK ve DHKP-C'nin 'propagandasını yaptıkları' gerekçesiyle 96 internet sitesi ile Twitter'daki 23 hesaba yönelik erişim engeli uygulandı.

http://www.yargigundemi.com/kursu/96-internet-sitesine-erisim-engeli-h8752.html
banner229
Son Güncelleme: 27.07.2015 18:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol