banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
30 Mart 2016 Çarşamba 12:43
8 kişiye FETÖ/PDY ile 'parasal ilişki' suçlaması
banner188
banner213
banner230

'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)' üyesi oldukları nedeni öne sürülerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının emriyle gözaltına tahsil edilen şüphelilerin, FETÖ üyesi şahıslar ve kurumlarla akçasal bağlantısı yer aldığı öğrenildi.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunun yürüttüğü sormaca kapsamında, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, FETÖ/PDY örgütünün yöneticisi olmak, propagandasını gerçekleştirmek ve örgüte mali dayanak bildirmek suçlarından gözaltına tahsil edilen 8 ferdin emniyetteki işlemleri bitmeme ediyor.

FETÖ yöneticisi olmak, terörizmin finansmanı ve yıldırı örgütü propagandasını gerçekleştirmek suçlarından ölçülü soruşturmanın şüphelileri, Ankara Çankaya Park Evleri'nde 'sohbet' ismi altında 'örgüt toplantıları' yapmakla suçlanıyor.

Şüphelilerden O.U'nun bu toplantılara reislik etmiş yer aldığı ve ayda ortak 'himmet' ismi altında dünyalık topladığı, 'FETÖ üyesi birtakım kurumlar' oldukları bildirilen 'Kaysu Dayanıklı Tüketim Malları ve Soğutma Sanayi Ticaret A.Ş, Başkent Eğitim Yayın ve Ticaret A.Ş, hususi Yaprak Eğitim Yayın A.Ş. ve Umucular Sarraf'ta çalıştığı' ve teşekkül üyesi isim ve firmalar ortada nice akçasal ilişkilerinin bulunmuş yer aldığı tabir edildi.

Şüpheli E.B'nin FETÖ üyesi yer aldığı kaydedilen Vizyon Otelcilik'te, F.K'nin ise Tolerans hususi Eğitim Kurumunda çalışmış yer aldığı ve teşekkül üyeleri ortada akçasal ilişkilerinin bulunmuş yer aldığı bildirilirken, şüphelilerden F.U. ve O.U'nun karındaş ve Umucular Sarraf şirketinin ortaklarından oldukları öğrenildi. Bu şüphelilerin, Bank Asya'yı müzahir adımlar atan Kırşehir Ahi İşadamları Derneği üyesi oldukları, teşekkül üyesi isim ve firmalar ortada akçasal ilişkileri bulunmuş yer aldığı kaydedildi.

Şüpheliler M.B, F.K, A.U, M.K, H.K. ve E.A'nın, teşekkül toplantılarının yapıldığı habbe kirasını verdikleri, toplantıları birleştirme ettikleri ve teşekkül üyesi isim ve firmalar ortada akçasal ilişkilerinin bulunmuş yer aldığı bildirildi.

Şüpheli H.H.Z'nin, 'himmet' adıyla dünyalık toplamış yer aldığı ve öteki şüphelilerle akçasal ilişkilerinin bulunmuş yer aldığı öğrenildi.

R.K. ve Y.K'nin ise öteki şüphelilerle dünyalık transferlerinin ve FETÖ ile irtibatlı ortaklık ve şahıslarla akçasal ilişkilerinin yer aldığı belirtildi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 30.03.2016 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol