banner237
07 Temmuz 2015 Salı 17:24
62 yaşındaki emekli öğretmene Erdoğan'a hakaretten 1 yıl 2 ay 17 gün hapis
 ''KİM NASIL YAZDI, BİLMİYORUM"
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 2013 yılının Mayıs ayında Facebook hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanlık döneminde birden fazla kez paylaşımlarda bulunarak hakaret ettiği iddia edilen 62 yaşındaki emekli öğretmene 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Hakim karşısında ifade veren S.T. konuya ilişkin karakola çağrıldığını belirterek, "Ben ufak tefek eleştiriler yapmaktaydım, bu yazıları ben yazmadım. Bahsi geçen Facebook sayfasını ben kullanıyorum ama uzun zamandır kullanmıyordum. Sayfama kim, nasıl yazdı bilmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Başbakan'ı da severim. Eleştiri yaparım ancak kötü laflar bana ait değildir" dedi.

1 YIL 2 AY 17 GÜN...

Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi davaya ilişkin gerekçeli kararında sanığın yargılama aşamasında suçlamayı kabul etmediğini belirterek, "Açılmış olan Facebook hesabından sanığın resmi yerleşim yeri gibi bilgilerin mevcudiyeti ve hazırlık aşamasında Facebook hesabının kendisine ait olduğu, suça konu yazıları bir anlık sinirle yazdığı yönünde açık beyanları vardır. Yargılama aşamasında vermiş olduğu suçtan kurtulmaya yönelik olduğu değerlendirilen ve mahkememizce samimi bulunmayan beyanlarına itibar edilmemiştir" dedi.
S.T. "Başbakan'a Hakaret" suçundan 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. S.T. hakkında daha önce verilmiş 3 aydan fazla hürriyeti bağlayıcı cezası bulunmadığını kaydeden mahkeme cezayı erteledi.


Hürriyet
Son Güncelleme: 07.07.2015 17:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol