banner200
banner222
09 Kasım 2013 Cumartesi 00:14
6 Avukat Hakkında Disiplin Soruşturması Açılacak
banner188
banner213
banner230
Kayseri Barosu, Avukatlık Kanunu, Türkiye Barolar Birliği reklam Yasağı Yönetmeliğine aykırı hareket eden avukatlara disiplin soruşturması açacak.

Kayseri Barosu’nun internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bir kısım meslektaşlarımızın Avukatlık Kanunu, TBB Meslek Kuralları ve TBB Reklam Yasağı Yönetmeliği’ne aykırı eylemlerinin olduğu, bu eylemlerin son zamanlarda daha da arttığı yönünde çokça şikayetlenmelerin olduğu dikkate alınarak, şikayetlenilen avukatların eylerleri yönetim kurulumuzca değerlendirilmiş ve 6 meslektaşımız hakkında resen disiplin soruşturması açılmasına, bir meslektaşımız hakkındaki şikayetlenmelerin de zaten daha öncesinden açılan soruşturma dosyası üzerinden değerlendirilmesine karar verilmiştir. Bundan sonrası süreçte de aynı şekilde aykırılıkların tespiti ve çözümü anlamında yönetim kurulu olarak son derece titiz davranacağımızın bilinmesini isteriz” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, avukatlara şu uyarılarda bulunuldu:

“Ancak öncelikle son günlerde fırsat bulunan her ortamda ve her zamanda konuyla ilgili sayısız şikayet olmasına rağmen yazılı olarak baromuza sadece bir şikayetin iletilmiş olması bizleri derinden üzmüştür. Pek tabii ki şikayetlenmelere ilişkin en büyük sorumluluk yönetim kuruluna düşmekle birlikte sorunlarla ilgili sadece bir somut belgenin yönetime iletilmiş olması da düşündürücüdür.

Sayısı bini geçen büyük Kayseri Barosu’nun tüm sorunlarının 11 kişilik yönetime terk edilmesi, sorunların tespiti ve çözümü açısından takdir edilir ki sağlıklı bir netice vermeyecektir.

Böyle bir anlayış sergilenmesi halinde sıkıntılardın bir çoğunun gözden kaçması, şikayetlenilen konu hakkında somut bilgi ve belge yönünden yalnız bırakılmamız nedeniyle soruşturmaların neticesiz kalması kaçınılmaz olacaktır. Kayseri Barosu’nun tüm gücünü 11 kişilik yönetimden değil, sayısı bini geçen meslektaşlarımızın varlığından, saygı içerisinde hep birlikte hareket etme zorunluluğundan aldığı muhakkaktır.

Bu vesile ile bundan sonraki süreçte yaptığımız ve yapacağımız başkaca duyurulara katkılarınızı beklediğimizi tüm meslektaşlarımıza duyururuz.”

İHA
banner229
Son Güncelleme: 11.11.2013 00:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol