banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
05 Ekim 2016 Çarşamba 12:17
6-7 Ekim katliamından şans eseri kurtulmuş
banner188
banner213
banner230

DİYARBAKIR - Fikret Kavgalı

HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısı üzerine, 6-7 Ekim 2014'te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle Diyarbakır'da düzenlenen izinsiz gösterilerde 4 arkadaşını kaybeden ve yaşadığı dehşet hafızasından silinmeyen Yusuf Er'in tek tesellisi kurban eti dağıtmak için indikleri arabanın yanında bıraktıkları kardeşinin katliamdan kıl payı kurtulması.

Vatani görevini yapan, her 6-7 Ekim'de acısı tazelenen Er'in kaybettiği arkadaşlarına duyduğu özlem her geçen gün artıyor.

"Çocuk buraya kaçtı, onu da öldürün"

Er, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olay günü kardeşi Muhammed'in fakir ailelerin sevincini görmek istediğini, bu nedenle onu da kurban eti dağıtmaya götürdüklerini söyledi.

Kardeşini aracın yanında bıraktıklarını anlatan Er, "Katliamın yaşandığı saatlerde bazı saldırganlar indiğimiz aracı göstererek, 'Bu aracı da yakın' demişler. Kardeşim aracı terk edip uzaklaşmış. Saldırganlardan biri, 'Çocuk buraya kaçtı, onu da öldürün' demiş. O sırada duyarlı bir vatandaşın evine alıp saklaması ile kardeşim kurtuldu. Babam ertesi gün gidip kardeşimi o evden aldı." dedi.

"Kardeşim de vahşi bir şekilde katledilecekti"

Er, yaşadığı korkunun etkisi ile kardeşinin de psikolojisinin bozulduğunu, olayın şokunu hala üzerinden atamadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Kardeşim Yasin Börü ile diğer arkadaşlarımı çok seviyordu. Eğer o saatte kardeşim de yanımızda olsaydı o da vahşi bir şekilde katledilecekti. Allah'ın beni, Yasin Börü ve arkadaşlarına yapılan vahşeti insanlara duyurmak için sağ bıraktığına inanıyorum."

Arkadaşlarını katleden terör örgütü PKK yandaşlarını ömrü boyunca lanetle anacağını dile getiren Er, "Doğu ve Güneydoğu'yu yakıp, yıkmak ve Suriye'ye çevirmek istediler. Ama Allah-u Teala onların kurdukları hesabı onların başlarına geçirdi. PKK ve HDP gün geçtikçe batıyor, gün geçtikçe sayıları azalıyor ve taraftarları onlardan soğuyor." dedi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 05.10.2016 12:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol