banner200
banner222
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
14 Mart 2016 Pazartesi 16:57
4 ilde Ankara'daki terör saldırısı kınandı
banner188
banner213
banner230

Trabzon, Giresun Rize ve Ordu'da, Ankara'da meydana gelen yıldırı saldırına müteveccih tepkiler sürüyor.

Trabzon Meydan Parkı'ndaki Mustafa Kemal Atatürk Anıtı uğrunda toplanarak yıldırı vakaları ve Ankara'daki patlamayı gıcırtı fail 'Emek ve Demokrasi Güçleri' hesabına matbuat açıklaması karşıcı Muhammet İkinci, 'Bu adamlık dışı katliamı hızlı kınıyor, yaşamını yitiren insanlarımızın hatırası uğrunda nazikâne eğiliyor, ilkin eş ve yakınları peyda etmek az daha tamamı halkımıza başsağlığı, yaralılarımıza çabuk şifalar diliyoruz' dedi.

'Bu katillerin ve işbirlikçilerin en ağırbaşlı halde cezalandırılacağına inancım tamdır'

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yayımladığı mesajda, Ankara'daki saldırıya aksülamel göstererek, 'Bu katillerin ve tamamı işbirlikçilerinin devletimizce en ağırbaşlı halde cezalandırılacağına inancım tamdır' ifadesini kullandı.

Giresun

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, icra ettiği mukayyet açıklamada, Ankara'daki akıbet saldırının, öncekiler kabilinden elden birlikte yıldırı eylemi kabilinden görülmemesi gerektiğini, Türkiye'nin ulusal birliğine, bütünlüğüne, demokratlık ve Cumhuriyete müteveccih birlikte harp ilanı olduğunu, bu ülkenin yurttaşları şekilde yapılması gerekenin bütünlük ve beraberliği bozmadan teröre üzerine ulusal birlikte vakfe teşhir etmek bulunduğunu söyledi.

Rize

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, icra ettiği mukayyet açıklamada, 'Gün, bütünlük ve el birliği günüdür. Vatandaşlarımız paniğe kapılmamalı ve müdebbir davranmalı. Hain saldırılar, yurttaşlarımızın demokratlık ve hayat iradesini kırmamalıdır. Saldırıda yaşamını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da çabuk şifalar diliyoruz.' dedi.

Ordu

Ordu Barosundan meydana getirilen mukayyet açıklamada, Ankara Kızılay'da cemaziyelevvel meydana mevrut haincesine ve hunharcasına bombalı saldırıda yaşamını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara ise çabuk şifalar dilendi.

Kaynak: AA

banner229
Son Güncelleme: 14.03.2016 16:57
Anahtar Kelimeler:
AnkaraTerörSALDIRIKınama
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol