banner237
Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
23 Mart 2017 Perşembe 14:07
'22 bin ihracatçıya yeşil pasaport çok önemli bir adım'

BURSA

Geçen yıl yaptığı 777 milyon dolarlık genel dış satımıyla 11'i büyükşehir 62 ili geride bırakan, ülke mobilya ihracatının yüzde 16'sını gerçekleştiren Bursa'nın İnegöl ilçesinin Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, "İhracatçılara Hususi Damgalı Pasaport Verilmesine İlişkin Esaslar Hakkında Karar"ın, yurt dışına açılan firmalar açısından çok önemli bir adım olduğunu bildirdi.

Anıl, yaptığı yazılı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla son 3 yılda, yıllık ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan mal ihracatçısı firmaların temsilcilerine, ihracat tutarlarına göre değişen sayıda hususi damgalı pasaport verileceğini hatırlattı.

Kararın önemli bir gelişme olduğunu ve iş dünyasında sevinçle karşılandığını aktaran Anıl, "Bu kapsamda İTSO üyesi çok sayıda firma, şu an için yeşil pasaport alabilir. Bu uygulama, İTSO üyelerinin ihracatı artırma gayretleri kapsamında çok önemli bir adımdır. Kararda emeği geçen herkese üyelerimiz adına teşekkür ederim." değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Büşra Nur Özcan

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 23.03.2017 14:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol