banner200
banner222
10 Nisan 2013 Çarşamba 14:39
2 doktora ihmalden 2 yıl hapis
banner188
banner213
banner230
Müzisyen Burhan Şeşen'in oğlu Serhan Şeşen'in ölümünde ihmalleri bulunduğu iddiasıyla yargılanan 2 doktor, Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından suçlu bulundu.
 
Hürriyet gazetesinin haberine göre; mahkeme, Serhan Şeşen'in ikinci yatırıldığı Hastanesi’nin Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı H. ile Acil Doktoru T.’nin, ölümde ihmali ve kusurları olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.
 
Grup Gündoğarken’in solisti Burhan Şeşen’in 26 yaşındaki oğlu Serhan Şeşen, 2008’de, önce yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Serhan burada “Bir şeyin yok” diyerek geri gönderildi. Ertesi gün fenalaşarak tekrar hastaneye giden Serhan’a menenjit teşhisi konuldu. Durumu kötüleştiği ve geç kalındığı için komaya giren Serhan, daha sonra sevk edildiği başka bir hastanede hayatını kaybetti.

Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda sinüzit teşhisiyle hastaneye yatırılan Serhan Şeşen’in beyin apsesi ve menenjit sonrasında gelişen komplikasyonlar neticesinde öldüğü, tedavisinde eksiklikler bulunduğu ortaya çıktı.


banner229
Son Güncelleme: 10.04.2013 14:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol